Громадська рада

ДАЗВ опрацьовує пропозиції від громадськості щодо посилення заходів боротьби з незаконним проникненням на територію зони відчуження

7 грудня 2017 року відбулося засідання Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) за участю начальника сектору превенції Відділу поліції зони Чорнобильської АЕС Головного управління національної поліції Київської області Ігоря Артемчука. Темою засідання було вироблення стратегії для боротьби з порушниками правил відвідування зони відчуження та запобігання незаконному проникненню громадян на її територію.

«Станом на 6 грудня ми маємо вже 427 випадків незаконного проникнення на територію Чорнобильської зони. Це на 90 випадків більше, ніж торік. Іноземців тут не більш ніж 5%, здебільшого це громадяни Білорусії, Польщі, Росії. Однак кількість нелегалів зростає, тому ситуація вимагає посилення відповідальності за незаконні відвідування зони відчуження. Адже держава, беручи на себе відповідальність за здоров’я і життя людей (а відвідування забрудненої території чи окремих об’єктів на ній може бути небезпечним), має запобігати поширенню радіаційного забруднення за межі зони відчуження", – наголосив Ігор Артемчук.

У підсумку засідання члени Громадської ради надали пропозиції керівництву ДАЗВ для опрацювання та подальшого впровадження їх в дію, зокрема:
ініціювати посилення адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого статтею 46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» Кодексу України про адміністративні правопорушення;

підвищити нагляд за окремими об’єктами зони відчуження, які мають бути під охороною.

Зазначені пропозиції будуть опрацьовані фахівцями ДАЗВ. Результати роботи будуть повідомлені представникам громадськості та висвітлені на сайті ДАЗВ.

Інформаційна довідка
До складу Громадської ради при ДАЗВ входять фахівці з професійними знаннями і глибоким розумінням у процесів, які відбуваються у зоні відчуження, що дає можливість робити пропозиції, які будуть сприяти покращенню стану зазначеної території.
http://dazv.gov.ua/dostup-do-publichnoji-informatsiji/gromadska-rada/sklad-gromadskoji-radi-pri-derzhavnomu-agentstvi-ukrajini-z-upravlinnya-zonoyu-vidchuzhennya.html

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію