Інформаційні матеріали для ЗМІ

Промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами

Проектування та будівництво промислового комплексу по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) фінансується Європейською Комісією та Україною.

У даному комплексі об'єднані чотири об'єкти по поводженню з твердими радіоактивними відходами, замкнуті в єдиний технологічний цикл.

ПКПТРВ призначений для приймання, переробки і/або захоронення ТРВ, накопичених за час експлуатації і, що утворились в процесі зняття з експлуатації ЧАЕС, а також експлуатаційних радіоактивних відходів об’єкта «Укриття» (РАВ ОУ).

Лот 0: тимчасове сховище низько і середньоактивних довгоіснуючих відходів і високоактивних відходів (НСА-ДІВ і ВАВ) в будівлі сховища рідких і твердих відходів (СРТВ).

Лот 1: установка по вилученню твердих радіоактивних відходів (ТРВ) всіх категорій із існуючого сховища.

Продуктивність – вилучення 3 м³ РАВ в день, термін служби – 30 років.

Лот 2: завод по сортуванню твердих радіоактивних відходів всіх категорій та переробки низько- та середньоактивних відходів.

Продуктивність – 20 м³ необроблених відходів на день, продуктивність установки спалювання – 50 кг/год (ТРВ), 10 кг/год (РРВ), продуктивність установки цементування – 10 м³ на день, установка пакування низько- та середньоактивних довгоіснуючих (НСА-ДІВ) та високоактивних відходів (ВАВ) - 1,5 м³ на день, місткість тимчасового сховища НСА-ДІВ та ВАВ – 3500 м³, термін служби – 30 років.

Лот 3: спеціально обладнане приповерхневе сховище НСА короткоіснуючих відходів.

Місткість – 55 000 м³ упаковок з відходами, термін експлуатації обладнання на етапі заповнення – 30 років, термін державного контролю законсервованого сховища – 300 років.

Перші два лоти будуються на проммайданчику Чорнобильської АЕС, лот 3 - на майданчику комплексу «Вектор» в зоні відчуження.