ДІЯЛЬНІСТЬ

ІНФОРМАЦІЯ про діяльність підприємств, установ та організацій, які перебувають у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (станом на 04.02.2016)

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
(ДСП «Чорнобильська АЕС»)

Стартова нарада за контрактом «Створення на Чорнобильській АЕС установки по звільненню матеріалів від регулюючого контролю»

4 лютого на Чорнобильській АЕС відбулась стартова нарада по фінансованому Європейською Комісією контракту №2015/365-776 «Створення на Чорнобильській АЕС установки по звільненню матеріалів від регулюючого контролю», що реалізується в рамках проекту Європейської Комісії U4.01/11Е.

Контрактом передбачається поставка на Чорнобильську АЕС обладнання та програмного забезпечення, починаючи від стаціонарної гамма-спектрометричної вимірювальної системи та мобільних вимірювальних приладів, закінчуючи кабіною оператора, системами штрих-кодування, радіостанціями та всім необхідним для повноцінного функціонування. Окрім цього, контрактом передбачено монтаж обладнання, приймальні випробування, сертифікація, ліцензування та введення обладнання в експлуатацію, а також навчання персоналу ЧАЕС, який буде експлуатувати установку.

Учасники з Чехії, Нідерландів, Італії, Німеччини, Великої Британії та України, що представляють такі компанії як DEVCO B5 (ЄК), JRС (Об’єднаний дослідний центр, ЄК), JSO (Об’єднаний офіс підтримки, ЄК), VF a.s. та корпорацію “Укратомприлад”, спільно з представниками Чорнобильської АЕС обговорили організаційну структуру проекту, терміни поставок, технічні питання, питання комунікації.

Довідка. В результаті аварії 1986 року на Чорнобильській АЕС утворилась значна кількість радіоактивних відходів. У найближчому майбутньому очікується утворення додаткових обсягів радіоактивних відходів у зв’язку зі зняттям з експлуатації ЧАЕС, ядерних установок інших атомних станцій, а також внаслідок проведення робіт з очищення радіоактивно забруднених територій.

При цьому існує достатньо широкий діапазон матеріалів та обладнання з низькими рівнями радіоактивного забруднення. Реалізація вищевказаного проекту надасть можливість продемонструвати, що рівні радіоактивності частини матеріалів (наприклад, металолому) достатньо низькі, щоб дозволити звільнити їх від регулюючого контролю, а це означає, що такі матеріали можуть бути безпечно перероблені.

Варто зазначити, що звільнення матеріалів від регулюючого контролю дозволяє досягти економічно ефективного поводження з РАВ шляхом зменшення їх кількості, що потребує захоронення в складних інженерних сховищах.

Хід робіт за проектом СВЯП-2 станом на 04.02.2016

Протягом другої половини січня на майданчику будівництва СВЯП-2 виконувалися такі роботи:

будівля установки з підготовки відпрацьованого палива до зберігання (УПВПЗ):

у приміщенні 501: завершено монтаж рам захисних вікон та зварювання закладних елементів проходок під копіюючі маніпулятори; виконано установку закладних деталей (пластин) під обладнання, монтаж н/ж листів облицювання стін та підлоги; завершено улаштування групи фундаментів F1-xx;

проводилася установка: закладних деталей під кран MIS-CR-221(відм. +28.140) в приміщенні 603 та під кран в приміщенні IS102C9 та закладних деталей крана; завершено монтаж металоконструкцій крана в приміщенні 505А;

проведено ревізію існуючої арматури протипожежного водопроводу;

завершено ізоляцію трубопроводів систем гарячого водопостачання Т3, Т4 та питного водопроводу В1;

здійснено: монтаж повітроводів системи вентиляції ЗСР (приток) приміщень, що не обслуговуються, та приміщень, що періодично обслуговуються CAVS-S-1 на відм. +5,600 та монтаж повітроводів системи вентиляції ЗСР (витяжка) приміщень, що не обслуговуються, та приміщень, що періодично обслуговуються CAVS-E-1 на відм. +5,600;

виконано: монтаж вогнезатримуючих клапанів систем вентиляції на відм. +5,600; монтаж зовнішніх пожежних драбин; монтаж грозозахисту будівлі; роботи з облаштування фасадів;

завершено установку в проектне положення холодильної машини (Chiller).

Виконано ремонт та оздоблення приміщень будівлі КПП.

Завершено монтаж обладнання (насоси, фільтри) та трубопроводів КОС, виконано електромонтажні роботи (монтаж електрошаф, датчиків, поплавків, заземлення).

Виконано гідравлічні випробування: трубопроводів КОС; систем каналізації К1 і К15, систем водопроводів В1, В2, Т3 і Т4.

Виконано установку деталей поз. 5 и поз. 6 на модулях БМЗ.

Генеральним підрядником проекту є компанія «Holtec». Роботи на майданчику виконують залучені «Holtec» субпідрядні організації: ЦПІ, ЮТЕМ, УТБ, ЗЕМ, ЕПІ, БЕМ, «Кондиціонер». Разом у роботах було зайнято 196 осіб. Для виконання завдань на майданчику використовувалось також 6 одиниць землерийної та вантажопідйомної техніки.

Хід будівництва НБК станом на 04.02.2016

У рамках проекту НБК на будівельному майданчику виконувалися такі роботи:

очищення майданчику Арки від снігу та льоду; поставка металоконструкцій на майданчик; монтаж решіток підлоги Північного гаража; монтаж спеціальних дверей Арки; підготовка до монтажу вторинних та третинних металоконструкцій Західної частини Арки; монтаж прогонів внутрішньої та зовнішньої обшивки; система вентиляції (підготовка повітроводів до монтажу, монтаж повітроводів, монтаж опор та риштувань);

монтаж системи основних кранів: зворотня збірка східного моста СОК (структурна збірка, монтаж електричної частини); монтаж кабельних опор та коробів всередині гаража ТО Арки; монтаж підкранових шляхів СОК (підготовка, регулювання та монтаж);

улаштування технологічної будівлі (ТБ) та допоміжних споруд: технологічна будівля - улаштування стін та перекриття (армування, опалубка, бетонування); будівля електротехнічних пристроїв - монтаж кабельних опор, лотків та трансформаторів; шлюз доступу пожежних підрозділів - улаштування стін (армування, опалубка, бетонування); насосна станція пожежогасіння - армування стін будівлі; центральний щит контролю та управління - улаштування стін (армування, опалубка, бетонування);

улаштування зовнішнього та внутрішнього простору НБК: зовнішні кабельні траси; зовнішні, підземні інженерні мережі.

За матеріалами веб-сайту ДСП «Чорнобильська АЕС» 


Державна корпорація «Українське державне об’єднання «Радон»
(ДК «УкрДО «Радон») 

Державні спеціалізовані підприємства, які входять до складу корпорації (ДСП «Дніпропетровський ДМСК», ДСП «Київський ДМСК», ДСП «Львівський ДМСК», ДСП «Одеський ДМСК», ДСП  «Харківський ДМСК»), працювали у штатному режимі, виконуючи планові завдання (приймання РАВ, дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту, надання спеціальних транспортних послуг, виконання інших спеціальних робіт). Діяльність ДСП «Донецький ДСК» зупинена тимчасово, до закінчення бойових дій у регіоні та відновлення державного контролю на непідконтрольних нині українській владі території (наказ ДАЗВ від 24.03.2015 № 33).

ЗВІТ
про стан виконання основних заходів (робіт) державними спеціалізованими підприємствами ДК «УкрДО «Радон» на 03.02.2016

 Підприємство (спецкомбінат) Вид заходів (робіт)
Приймання, тимчасове
зберігання та захоронення
радіоактивних відходів і
відпрацьованих ДІВ, тонн
 Дезактивація спецодягу
та ЗІЗ, тонн
Дозиметричне та радіометричне
вимірювання, кількість вимірів
За
звітний
період
Від початку року За
звітний
період
Від початку року За
звітний
період
Від початку року
План Факт План Факт План Факт
ДСП «Донецький ДСК» - - - - - - - - -
ДСП «Дніпропетровський ДМСК» - - - - - - 143 572 572
ДСП «Київський ДМСК» - 0,1 - 0,13 0,3 0,13 - 1256 1256
ДСП «Львівський ДМСК» - 0,3 1,0 - 0,2 0,2 150 653 653
ДСП «Одеський ДМСК» - - - 0,013 0,02 0,027 144 640 640
ДСП «Харківський ДМСК» - - - - - - 650 2650 2650

 


Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з
поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»)
 

ДОВІДКА
про стан виконання ДСП «ЦППРВ» основних заходів (робіт) відповідно до Програм робіт на виконання бюджетних програм «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження… на 2015рік » (КПКВ 2408110), «Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об`єкта «Укриття» …» (КПКВ 2408120) та «Виконання робіт у сфері поводження з РАВ неядерного циклу, будівництво комплексу «Вектор» …»
(КПКВ 2408090) на 31.01.2016

1. Проводилися приймання РАВ та дезактивація автотранспорту і спецодягу від сторонніх організацій згідно з укладеними договорами.

2. На комплексі виробництв «Вектор»:
прийнято на захоронення партію упаковок РАВ з заводу по переробці рідких РАВ ДСП «Чорнобильська АЕС» та проводиться приймання РАВ від ДСП «Харківський ДСМК»;

завершено всі будівельні, монтажні і пусконалагоджувальні роботи зі спорудження централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) та проводиться відпрацювання технології поводження з ВДІВ в режимі реальної експлуатації, виконується усунення дрібних недоліків, виявлених в ході відпрацювання технології, проводиться тренування експлуатаційного персоналу, проведено комплексні випробування роботи обладнання.

3. Забезпечено ведення обліку РАВ у зоні відчуження з введенням інформації про радіоактивні відходи, що надійшли на захоронення у ПЗРВ "Буряківка", до баз даних Системи обліку РАВ зони відчуження. Виконано обробку, систематизацію та узагальнення введеної інформації.

4. Виконано регламентні роботи з радіаційно-дозиметричного контролю на об’єктах ДСП "ЦППРВ" з вимірюванням рівнів гамма- і бета-випромінювання в контрольних точках на відповідність встановленим контрольним рівням.

 Вид заходів (робіт) За
звітний
період
З початку року
План Факт
Ліквідація траншей (буртів) з РАВ пунктів тимчасової локалізації РАВ, м3 -    
Захоронення РАВ на ПЗРВ «Буряківка», м3 КПКВ 2408110 -    
КПКВ 2408120 112   248
Захоронення РАВ на
КВ «Вектор» (КПКВ 2408090), м3
-    
Дезактивація спецодягу,  тонн 0,411   1,006
Експлуатація побудованих об’єктів комплексу «Вектор»
Проведення технічних оглядів і ремонтів, кількість техоглядів і ремонтів, одиниць
112   470
Фізичний захист і охорона об’єктів комплексу «Вектор», га 45 45 45
Виконання робіт з радіаційно-дозиметричного контролю, контрольних точок 129   516

 


Державне підприємство «Науково-технічний центр дезактивації та
комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами,
джерелами іонізуючого випромінювання» (ДП «НТЦ КПРВ»)

Звіт з виконання виробничої діяльності станом на 01.02.2016

Проектні роботи Вартість (тис. грн.) % виконання
 Проектно-конструкторське забезпечення реконструкції та будівництва споруд, устаткування та обладнання, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі:
1. Проведення робіт з дообстеження пунктів збору відходів дезактивації Житомирської області, Народицького району (за межами зони відчуження) для прийняття рішень щодо їх реабілітації 475,0 4
2. Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Робоча документація 1118,5 7
3. Аналіз стану ПЗРВ «ІІІ-я черга ЧАЕС»  та розробка пропозицій з підвищення його безпеки 351,0 12
4. Коригування проектно-кошторисної документації реконструкції ПЗРВ «Буряківка» з урахуванням зауважень результатів експертизи ЗАБ існуючого ПЗРВ «Буряківка» та ЗАБ після його реконструкції. 632,0 4
5. Розробка РКД комірки модуля сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 105,0 9
6. Розробка РКД шлюзу перевантажувального для радіаційно-захисної камери сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 260,0 6
7. Капітальний ремонт та реконструкція існуючих будівель та споруд за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду 24Б. Робоча документація  217,7 17

 


Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат»
(ДСП «ЧСК»)

ДСП «ЧСК» загалом працювало в штатному режимі, підрозділи виконували свої функціональні обов’язки відповідно до планових завдань.

Змін радіаційних показників по основних об’єктах (повітря, поверхневі та підземні води) не виявлено, контрольні рівні об’ємної активності радіонуклідів у приземному шарі атмосфери та питній воді центрального водопостачання не перевищені.

ДОВІДКА
про стан виконання основних заходів (робіт) на 31.01.2016

1. ВК РЕМ та РДК «Екоцентр» при проведенні радіаційного та дозиметричного контролю, екологічного моніторингу природного середовища забруднених територій протягом звітного періоду загалом виконано 365 вимірювань та відібрано 58 проб.
2. Показники енерго-виробничого центру:
виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, Гкал – 974;
централізоване водопостачання (забір, підготовка і розподіл води), м3 – 12100;
очищення та знезараження стічних вод місцевої каналізаційної мережі, м3 – 9080.
3. Показники відділення лісового господарства «Чорнобильська Пуща» - здійснення лісогосподарських заходів, заходів з охорони та захисту лісу, зокрема:
патрулювання лісів, перелогових земель, водної акваторії для охорони їх від пожеж, лісопорушень та браконьєрства, тис. га – 240,6;
догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами, км – 0;
утримання огорожі периметру зони відчуження та відновлення знаків ідентифікації, км – 57,5;
рубки формування та оздоровлення лісів, інші рубки, ліквідація захаращеності: га – 1,0; м3 – 282;
лісовідновлення, га – 0.
4. Показники відділення громадського харчування:
забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням персоналу підприємств, осіб – 400.
5. Показники відділення житлово-комунального господарства:
надання ліжко-місць для тимчасового проживання в житлових приміщеннях – 3211;
прибирання територій та утримання приміщень в належному санітарному стані, тис. м2 – 489,8.
6. Показники відділення з експлуатації водоохоронних споруд та систем - здійснення заходів щодо запобігання виносу радіонуклідів із зони відчуження водним шляхом, в т.ч. експлуатація та ремонтно-відновлювальні роботи, а саме:
технічне обслуговування водоохоронних споруд басейну р. Прип’ять, кількість обслуговувань – 11;
технічне обслуговування п’ятьох меліоративних систем у зоні відчуження, кількість обслуговувань – 40;
технічне обслуговування насосних станцій, кількість обслуговувань – 6;
технічне обслуговування контрольно-спостережних свердловин, кількість обслуговувань – 0;
екологічний контроль і гідрологічне забезпечення водоохоронних заходів та нагляд за землями водного фонду, кількість обслуговувань – 8.
7. Показники відділення фізичного захисту та охорони зони відчуження:
комплекс з охорони об’єктів в зоні відчуження та фізичного захисту забезпечує охорону об’єктів підприємств, установ та організацій зони відчуження відповідно до комплексних програм та договорів.
8. Показники центру телекомунікацій – надання послуг телефонного зв’язку, експлуатація, технічне обслуговування та поточний ремонт:
усунуто пошкоджень обладнання та мереж – 55;
проведено ремонтів електронної техніки та обладнання радіозв’язку – 17.
9. Показники комплексу транспортного забезпечення:
перевезено 0 м3 радіоактивних відходів, на завершувальні роботи витрачено 0 машино-годин;
на автомобільні вантажні перевезення витрачено 2375 машино-години;
на автомобільні пасажирські перевезення витрачено 265 машино-годин;
на виконання диспетчерських функцій щодо координації здійснення обов’язкових заходів загальнозонного характеру витрачено 0 машино-годин.
10. Показники метрологічної служби:
Здійснено повірку 33-х одиниць засобів вимірювальної техніки.


Державне підприємство «Центр організаційно-технічного і
інформаційного  забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»)

ДП «ЦОТІЗ» станом на 04.02.2016 працює у звичному режимі та виконує роботи відповідно до завдань та Статуту.

Протягом звітного періоду фахівці Служби інформації та зовнішніх зв’язків займалися підготовкою матеріалів для розміщення на веб-сайті ДАЗВ, виконували редакційну обробку організаційно-розпорядчих документів ДАЗВ, підтримували інформаційні системи ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ» у робочому стані.

За даними відділу прийому відвідувачів, делегацій та проведення заходів у зоні відчуження Служби інформації та зовнішніх зв’язків, з 27 січня по 02 лютого 2016 р. зону відчуження відвідало 20 груп. Загальна кількість відвідувачів – 85 осіб.

На запрошення Комітету з питань інформатизації та зв’язку Верховної Ради України, 03 лютого директор ДП «ЦОТІЗ» та фахівці Служби інформації та зовнішніх зв’язків взяли участь у парламентських слуханнях на тему: «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України».

За період з 01 по 04 лютого 2016 року відділом охорони праці та пожежної безпеки: проведено 27 фізико-хімічних досліджень умов праці на 8-ми робочих місцях працівників ДПС «ЦППРВ», підготовлено два проекти наказів «Про затвердження переліків питань та білетів з ОП, Р та ПБ», перелік питань для перевірки знань з питань РБ та білети для персоналу ДП «ЦОТІЗ».


Державне спеціалізоване підприємство
з управління капітальним будівництвом зони відчуження (ДСП «УКБЗВ»)

Інформаційна довідка станом на 04.02.2016

ДСП «УКБЗВ» забезпечує виконання функцій єдиного замовника з капітального будівництва та ремонту у зоні відчуження, а також об’єктів спеціалізованих підприємств по поводженню з радіоактивними відходами щодо контролю за якістю будівництва, відповідністю проектній документації, дотриманням будівельних норм, стандартів, інших нормативних актів.

Підприємство проводить підготовчу роботу щодо реалізації проектів «Закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ-я черга ЧАЕС» та «Консервація сховища № 29 ПЗРВ «Буряківка», що підвищить ступінь захисту сховища шляхом утворення гідроізоляційного захисного екрану, який забезпечить ґрунтове обвалування від водної та вітрової ерозії, зменшить винесення радіонуклідів у підземну гідросферу та забруднення навколишнього природного середовища.

ДСП «УКБЗВ», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 571 «Деякі питання управління державними інвестиціями», проводить доопрацювання інформаційної бази інвестиційних проектів та передачу документації на розгляд центральному органу виконавчої влади – ДАЗВ. Триває також підготовка презентацій по інвестиційних проектах до Мінекології та Мінекономіки.

ДСП «УКБЗВ» веде підготовку об’єктів капітального ремонту до здачі їх в експлуатацію та готує документи для передачі на баланс експлуатуючим організаціям.

Проводилось узгодження умов взаємодії учасників проекту з будівництва комплексу виробництв «Вектор». Напрацьовуються технічні рішення щодо продовження та поетапного завершення будівництва.
Керівниками відділів виконувались загальноуправлінські, методологічні та інші функції щодо планової діяльності підприємства при розробці стратегій підприємства, обґрунтуванні цілей, аналізу та виконання планів на 2016 рік.

Порушень вимог з радіаційної безпеки, охорони праці та пожежної безпеки працівниками підприємства не допущено.


Державне підприємство «Управління забезпечення
функціонування об’єктів Чорнобильської АЕС» (ДП «УЗФО ЧАЕС»)

Інформаційна довідка станом  на 31.01.2016

Виробнича діяльність:

1. Забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням: видано комплексів –37052.

2. Господарське забезпечення:

1) санітарно-гігієнічне прибирання і дезактивація приміщень, озеленення та благоустрій території, ремонтно-будівельні роботи (з врахуванням періодичності) – 2624556 м2, вивезення і утилізація ТПВ – 75 м3;
2) дезактивація спецодягу методом:
прання – 5832 кг;
хімчистки – 225 кг.
3) транспортне забезпечення організацій (підприємств): перевезено РАВ – 222,0 м3.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію