ДІЯЛЬНІСТЬ

ІНФОРМАЦІЯ про діяльність підприємств, установ та організацій, які перебувають у сфері управління Державного агентства України з управління зоною відчуження (станом на 28.01.2016)

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
(ДСП «Чорнобильська АЕС»)

ДСП «Чорнобильська АЕС» та компанія Tecnubel обговорюють напрями можливої співпраці

26 січня майданчик Чорнобильської АЕС відвідали представники бельгійської компанії Tecnubel. У ході візиту представники Tecnubel отримали вичерпну інформацію стосовно робіт, що виконуються на Чорнобильській АЕС (демонтаж обладнання, технології та особливості його дезактивації, поводження з РАВ), ознайомились із роботою промислового комплексу по поводженню з твердими РАВ, ділянок дезактивації, відвідали машинний зал, де ведуться демонтажні роботи. Зацікавленість Tecnubel у зазначених видах робіт на ЧАЕС не є випадковою, адже саме хімічна дезактивація, розробка і обслуговування обладнання для поводження з РАВ є одними з основних напрямів діяльності цієї компанії.

Після ознайомлення з об’єктами на майданчику станції відбулось засідання, в ході якого представники Tecnubel презентували технологічні можливості своєї компанії та відповіли на питання спеціалістів Чорнобильської АЕС. За результатами обговорення Tecnubel запропонувала для ЧАЕС такі напрями роботи, як організація навчальних курсів для операторів механізмів-маніпуляторів, аналіз хімічних методів дезактивації на ЧАЕС, надання рекомендацій щодо удосконалення технології, а також дезактивація труб малого діаметру та обладнання зі складною конфігурацією.

За результатами зустрічі сторони підтвердили зацікавленість у продовженні співпраці, підготовці та реалізації спільних проектів на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС».

Довідково. Бельгійська компанія Tecnubel працює на ринку технічного обслуговування АЕС Бельгії та Європи з 1985 року. До основних напрямів діяльності компанії належить обслуговування атомних енергоблоків в Бельгії, Франції, Угорщині, Нідерландах, Швеції та Словаччині, поводження з РАВ, виробництво ядерного палива, виробництво медичних радіоізотопів. Компанія входить до складу французької багатонаціональної енергетичної групи Engie.

Хід будівництва НБК станом на 28 січня 2016 року

В рамках проекту НБК на будівельному майданчику виконувалися такі роботи:

очищення майданчику Арки від снігу та льоду;
поставка металоконструкцій на майданчик;
ремонт та обслуговування установок;
підготовка до монтажу вторинних та третинних металоконструкцій Західної частини Арки;
монтаж прогонів внутрішньої та зовнішньої обшивки;
система вентиляції (підготовка повітроводів до монтажу, монтаж повітроводів, монтаж розподільних шаф 0,4 кВ);
монтаж системи основних кранів:
* поставка елементів СОК на майданчик,
* зворотня збірка східного моста СОК (структурна),
* зворотня збірка мобільної інструментальної платформи (електрична частина),
* монтаж підкранових шляхів СОК (підготовка, регулювання та монтаж);
улаштування технологічної будівлі (ТБ) та допоміжних споруд:
* технологічна будівля - улаштування стін та перекриття (армування, опалубка, бетонування),
* будівля електротехнічних пристроїв - монтаж кабельних опор та лотків,
* шлюз доступу пожежних підрозділів - улаштування стін (армування, опалубка, бетонування),
* насосна станція пожежогасіння - армування стін будівлі,
* центральний щит контролю та управління - улаштування стін (армування, опалубка, бетонування);
улаштування зовнішнього та внутрішнього простору НБК:
* зовнішні кабельні траси,
* зовнішні, підземні інженерні мережі.

За матеріалами веб-сайту ДСП «Чорнобильська АЕС»

 


Державна корпорація «Українське державне об’єднання «Радон»
(ДК «УкрДО «Радон») 

Державні спеціалізовані підприємства, які входять до складу корпорації (ДСП «Дніпропетровський ДМСК», ДСП «Київський ДМСК», ДСП «Львівський ДМСК», ДСП «Одеський ДМСК», ДСП  «Харківський ДМСК»), працювали у штатному режимі, виконуючи планові завдання (приймання РАВ, дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту, надання спеціальних транспортних послуг, виконання інших спеціальних робіт). Діяльність ДСП «Донецький ДСК» зупинена тимчасово, до закінчення бойових дій у регіоні та відновлення державного контролю на непідконтрольних нині українській владі території (наказ ДАЗВ від 24.03.2015 № 33).

ЗВІТ
про стан виконання основних заходів (робіт) державними спеціалізованими підприємствами ДК «УкрДО «Радон» на 27.01.2016

 Підприємство (спецкомбінат) Вид заходів (робіт)
Приймання, тимчасове
зберігання та захоронення
радіоактивних відходів і відпрацьованих ДІВ, тонн
 Дезактивація спецодягу
та ЗІЗ, тонн
Дозиметричне та радіометричне
вимірювання,
кількість вимірів
За
звітний
період
Від початку року За звітний період Від початку року За
звітний
період
Від початку року
План Факт План Факт План Факт
ДСП «Донецький ДСК» - - - - - - - - -
ДСП «Дніпропетровський ДМСК» - - 0,1 0,1 1,0 0,1 143 - -
ДСП «Київський ДМСК» - 0,1 - - 0,3 - 1013 1256 -
ДСП «Львівський ДМСК» 1,0 0,3 1,0 0,1 0,2 0,2 460 653 1,0
ДСП «Одеський ДМСК» - - - - 0,015 0,014 144 495 -
ДСП «Харківський ДМСК» - - - - - - 2000 2000 -

 


Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство
з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»)

ДОВІДКА
про стан виконання ДСП «ЦППРВ» основних заходів (робіт) відповідно до Програм робіт на виконання бюджетних програм «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження… на 2015рік » (КПКВ 2408110), «Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об`єкта «Укриття» …» (КПКВ 2408120) та «Виконання робіт у сфері поводження з РАВ неядерного циклу, будівництво комплексу «Вектор» …»
(КПКВ 2408090) на 24.01.2016

1. Проводилися приймання РАВ та дезактивація автотранспорту і спецодягу від сторонніх організацій згідно з укладеними договорами.

2. На комплексі виробництв «Вектор»:
прийнято на захоронення партію упаковок РАВ з заводу по переробці рідких РАВ ДСП «Чорнобильська АЕС» та проводиться приймання РАВ від ДСП «Харківський ДСМК»;

завершено всі будівельні, монтажні і пусконалагоджувальні роботи зі спорудження централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) та проводиться відпрацювання технології поводження з ВДІВ в режимі реальної експлуатації, виконується усунення дрібних недоліків, виявлених в ході відпрацювання технології, проводиться тренування експлуатаційного персоналу, проведено комплексні випробування роботи обладнання.

3. Забезпечено ведення обліку РАВ у зоні відчуження з введенням інформації про радіоактивні відходи, що надійшли на захоронення у ПЗРВ "Буряківка", до баз даних Системи обліку РАВ зони відчуження. Виконано обробку, систематизацію та узагальнення введеної інформації.

4. Виконано регламентні роботи з радіаційно-дозиметричного контролю на об’єктах ДСП "ЦППРВ" з вимірюванням рівнів гама- і бета-випромінювання в контрольних точках на відповідність встановленим контрольним рівням.

 Вид заходів (робіт) За
звітний
період
З початку року
План Факт
Ліквідація траншей (буртів) з РАВ пунктів тимчасової локалізації РАВ, м3 -    
Захоронення РАВ на ПЗРВ «Буряківка», м3 КПКВ 2408110 -    
КПКВ 2408120 12   136
Захоронення РАВ на
КВ «Вектор» (КПКВ 2408090), м3
-    
Дезактивація спецодягу,  тонн 0,411   1,006
Експлуатація побудованих об’єктів комплексу «Вектор»
Проведення технічних оглядів і ремонтів, кількість техоглядів і ремонтів, одиниць
112   358
Фізичний захист і охорона об’єктів комплексу «Вектор», га 45 45 45
Виконання робіт з радіаційно-дозиметричного контролю, контрольних точок 129   387

Державне підприємство «Науково-технічний центр дезактивації та комплексного поводження з радіоактивними відходами, речовинами, джерелами іонізуючого випромінювання» (ДП «НТЦ КПРВ»)

Звіт з виконання виробничої діяльності станом на 25.01.201

Проектні роботи Вартість % виконання
Проектно-конструкторське забезпечення реконструкції та будівництва споруд, устаткування та обладнання, призначених для поводження з радіоактивними відходами, у тому числі:    
1. Проведення робіт з дообстеження пунктів збору відходів дезактивації Житомирської області, Народицького району (за межами зони відчуження) для прийняття рішень щодо їх реабілітації 475,0 2
2. Будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС. Робоча документація 1118,5 5
3. Аналіз стану ПЗРВ «ІІІ-я черга ЧАЕС»  та розробка пропозицій з підвищення його безпеки 351,0 10
4. Коригування проектно-кошторисної документації реконструкції ПЗРВ «Буряківка» з урахуванням зауважень результатів експертизи ЗАБ існуючого ПЗРВ «Буряківка» та ЗАБ після його реконструкції. 632,0 2
5. Розробка РКД комірки модуля сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 105,0 7
6. Розробка РКД шлюзу перевантажувального для радіаційно-захисної камери сховища для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС 260,0 4
7. Капітальний ремонт та реконструкція існуючих будівель та споруд за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду 24Б. Робоча документація  217,7 15

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат»
(ДСП «ЧСК»)

ДСП «ЧСК» загалом працювало в штатному режимі, підрозділи виконували свої функціональні обов’язки відповідно до планових завдань.

Змін радіаційних показників по основних об’єктах (повітря, поверхневі та підземні води) не виявлено, контрольні рівні об’ємної активності радіонуклідів у приземному шарі атмосфери та питній воді центрального водопостачання не перевищені.

ДОВІДКА
про стан виконання основних заходів (робіт) на 24.01.2016

1. ВК РЕМ та РДК «Екоцентр» при проведенні радіаційного та дозиметричного контролю, екологічного моніторингу природного середовища забруднених територій протягом звітного періоду загалом виконано 471 вимірювання та відібрано 52 проби.
2. Показники енерго-виробничого центру:
виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, Гкал – 1256;
централізоване водопостачання (забір, підготовка і розподіл води), м3 – 12530;
очищення та знезараження стічних вод місцевої каналізаційної мережі, м3 – 9390.
3. Показники відділення лісового господарства «Чорнобильська Пуща» - здійснення лісогосподарських заходів, заходів з охорони та захисту лісу, зокрема:
патрулювання лісів, перелогових земель, водної акваторії для охорони їх від пожеж, лісопорушень та браконьєрства, тис. га – 240,6;
догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами, км – 0;
утримання огорожі периметру зони відчуження та відновлення знаків ідентифікації, км – 57,5;
рубки формування та оздоровлення лісів, інші рубки, ліквідація захаращеності: га – 0; м3 – 0;
лісовідновлення, га – 0.
4. Показники відділення громадського харчування:
забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням персоналу підприємств, осіб –412.
5. Показники відділення житлово-комунального господарства:
надання ліжко-місць для тимчасового проживання в житлових приміщеннях – 3211;
прибирання територій та утримання приміщень в належному санітарному стані, тис. м2 – 489,8.
6. Показники відділення з експлуатації водоохоронних споруд та систем - здійснення заходів щодо запобігання виносу радіонуклідів із зони відчуження водним шляхом, в т.ч. експлуатація та ремонтно-відновлювальні роботи, а саме:
технічне обслуговування водоохоронних споруд басейну р. Прип’ять, кількість обслуговувань – 24;
технічне обслуговування п’ятьох меліоративних систем у зоні відчуження, кількість обслуговувань – 29;
технічне обслуговування насосних станцій, кількість обслуговувань – 5;
технічне обслуговування контрольно-спостережних свердловин, кількість обслуговувань – 39;
екологічний контроль і гідрологічне забезпечення водоохоронних заходів та нагляд за землями водного фонду, кількість обслуговувань – 4.
7. Показники відділення фізичного захисту та охорони зони відчуження:
комплекс з охорони об’єктів в зоні відчуження та фізичного захисту забезпечує охорону об’єктів підприємств, установ та організацій зони відчуження відповідно до комплексних програм та договорів.
8. Показники центру телекомунікацій – надання послуг телефонного зв’язку, експлуатація, технічне обслуговування та поточний ремонт:
усунуто пошкоджень обладнання та мереж –49;
проведено ремонтів електронної техніки та обладнання радіозв’язку – 7.
9. Показники комплексу транспортного забезпечення:
перевезено 0 м3 радіоактивних відходів, на завершувальні роботи витрачено 0 машино-годин;
на автомобільні вантажні перевезення витрачено 1995 машино-години;
на автомобільні пасажирські перевезення витрачено 295 машино-годин;
на виконання диспетчерських функцій щодо координації здійснення обов’язкових заходів загальнозонного характеру витрачено 0 машино-годин.
10. Показники метрологічної служби:
Здійснено повірку 12-ти одиниць засобів вимірювальної техніки.


Державне підприємство «Центр організаційно-технічного
і інформаційного  забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»)

ДП «ЦОТІЗ» станом на 28.01.2016 працює у звичному режимі та виконує роботи відповідно до завдань та Статуту.

Протягом звітного періоду фахівці Служби інформації та зовнішніх зв’язків займалися підготовкою матеріалів для розміщення на веб-сайті ДАЗВ, виконували редакційну обробку організаційно-розпорядчих документів ДАЗВ, підтримували інформаційні системи ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ» у робочому стані.

За даними відділу прийому відвідувачів, делегацій та проведення заходів у зоні відчуження Служби інформації та зовнішніх зв’язків, з 20 по 26 січня 2016 р. зону відчуження відвідало 29 груп. Загальна кількість відвідувачів – 179 осіб.

З 26 по 27 січня фахівці відділу підготовки рішень з фізичного захисту ядерних та радіаційно-небезпечних об’єктів та мобілізаційної готовності взяли участь у роботі комісії ДАЗВ щодо проведення планової цільової перевірки з питань забезпечення фізичного захисту пункту захоронення радіаційних відходів «Підлісний» ДСП «ЦППРВ». За підсумками проведеної перевірки відділом підготовлені звітні та аналітичні матеріали.

За період з 25 по 28 січня 2016 року відділом охорони праці та пожежної безпеки проведено 26 фізико-хімічних досліджень умов праці на 8-ми робочих місцях працівників ДП «ЦОТІЗ», аналіз проведених досліджень шкідливих факторів виробничого середовища та оформлено 9 протоколів за результатами досліджень.

Фахівці відділу цивільного захисту та спецроботи за звітний період розробили та погодили з окремими структурними підрозділами ДП «ЦОТІЗ» (відділом з ОП та ПБ, сектором РБ, групою кадрів) тематичний план проведення занять з питань цивільного захисту з персоналом підприємства на 2016 навчальний рік, проводилася робота щодо коригування списку абонентів, заведених на стійку централізованого виклику для організації своєчасного оповіщення їх про загрозу виникнення (виникнення) НС.


Державне спеціалізоване підприємство
з управління капітальним будівництвом зони відчуження
(ДСП «УКБЗВ»)

Інформація станом на 28.01.2016

ДСП «УКБЗВ» забезпечує виконання функцій єдиного замовника з капітального будівництва та ремонту у зоні відчуження, а також об’єктів спеціалізованих підприємств з поводження з радіоактивними відходами щодо контролю за якістю будівництва, відповідністю проектній документації, дотриманням будівельних норм, стандартів, інших нормативних актів.

Підприємство проводить підготовчу роботу щодо реалізації проектів «Закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ-я черга ЧАЕС» та «Консервація сховища № 29 ПЗРВ «Буряківка», що підвищить ступінь захисту сховища шляхом утворення гідроізоляційного захисного екрану, який забезпечить ґрунтове обвалування від водної та вітрової ерозії, зменшить винесення радіонуклідів у підземну гідросферу та забруднення навколишнього природного середовища.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 571 «Деякі питання управління державними інвестиціями», ДСП «УКБЗВ» проводить доопрацювання інформаційної бази інвестиційних проектів та передачу документації центральному органу виконавчої влади (ДАЗВ) на розгляд.
ДСП «УКБЗВ» виконує роботи щодо здачі в експлуатацію об’єктів капітального ремонту та підготовки документів для передачі на баланс експлуатуючим організаціям.

Проводилось узгодження умов взаємодії учасників проекту з будівництва комплексу виробництв «Вектор», напрацьовуються технічні рішення щодо продовження та поетапного завершення будівництва.

Керівники відділів виконували загальноуправлінські, методологічні та інші функції щодо планової діяльності підприємства при розробці стратегій підприємства, обґрунтуванні цілей, аналізу та виконання планів на 2016 рік.

Порушень вимог з радіаційної безпеки, охорони праці та пожежної безпеки працівниками підприємства не допущено.


Державний науковий центр захисту культурної спадщини
від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

Працівники Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф протягом останнього тижня продовжували підготовку звітних матеріалів про виконані у 2015 році науково-дослідні роботи з вивчення та фіксації національної культурної спадщини постраждалих районів Українського Полісся, науково-технічні послуги з впровадження результатів виконаних науково-дослідних робіт та про заходи з опрацювання та збереження архівно-музейних фондів Музею-архіву народної культури Українського Полісся ДНЦЗКСТК (МАНКУП). Зокрема, триває робота над 10 проміжними звітами про виконані НДР.

У межах виконання перехідних тем продовжувалося опрацювання історико-етнографічних та археологічних матеріалів, а саме:

розшифрування та опрацювання аудіозаписів, утворених під час експедиції 2015 р. до Любешівського району Волинської області (5 год / близько 6 друк. арк.). Завершено підготовку до інвентарного опису виявлених під час експедиції предметів музейного значення;

опрацювання та систематизація польових матеріалів, зібраних у середовищі переселенців із зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення під час експедицій 2015 р. по збору матеріалів до Атласу традиційних народних обрядів Середнього Полісся (14 год);

створення словникових реєстрів до “Термінологічного словника культурних традицій Правобережного Полісся”.

За результатами дослідження городища літописного міста Чорнобиль здійснено камеральну обробку 50 артефактів.

Виконано роботи зі збереження музейних фондів Музею-архіву народної культури Українського Полісся ДНЦЗКСТК: проведено профілактичну обробку 16 музейних предметів фондової групи “Одяг” “Тканина”; здійснено фотофіксацію 30 заінвентаризованих пам’яток.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію