АНОНСИ

ПРЕС-АНОНС

27 вересня о 16:15 в приміщенні Державної екологічної Академії післядипломної освіти та управління (к.418), за адресою: м.Київ, вул. Василя Липківського, 35, корпус 2 відбудеться брифінг.

Тема брифінгу стосується стану виконання Проекту Трастового Фонду НАТО із захоронення радіоактивних джерел з колишніх радянських військових об’єктів в Україні: «Ліквідація могильника радіоактивних відходів, які зберігаються на об’єкті “Вакуленчук” Державної прикордонної служби України (смт. Вакуленчук Житомирської області)».

Прес-реліз
Проект із захоронення радіоактивних відходів є одним з проектів Трастових фондів НАТО в рамках допомоги НАТО Україні. Він передбачає ліквідацію/реабілітацію за кошти НАТО низки об’єктів, на території яких Збройними Силами колишнього СРСР у спеціалізованих сховищах (могильниках) були захоронені радіоактивні відходи, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

Україна запросила підтримку в реалізації першого пілотного проекту з ліквідації радіоактивних відходів, розташованих на об’єкті “Вакуленчук” Державної прикордонної служби України.

Для забезпечення правових умов при організації ліквідації зазначених об’єктів підписано та ратифіковано Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з питань підтримки і постачання (NSPA) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

Провідною країною в цьому проекті є Німеччина. Іншими донорами Трастового фонду НАТО є США, Швейцарія, та Люксембург. NSPA відповідає за управління проектом відповідно до політики Трастового фонду НАТО.

Бенефіціарами з боку України є Державне агентство України з управління зоною відчуження та Державна прикордонна служба України, які несуть відповідальність за імплементацію та управління проектом.
Загальна вартість проекту оцінюється в 950 000 євро. Немонетарний внесок України включатиме надання дозволів, контроль і інспектування за ходом виконання робіт та надання аналітичних радіологічних лабораторій.

Проект розпочато 1 січня 2016 року. Успішно реалізовано перший етап проекту (обстеження та радіологічні дослідження). Другий та третій етапи знаходяться в стадії виконання, плануються до завершення протягом поточного року. Виконавцем цих етапів проекту є Товариство з обмеженою відповідальністю «НТ-ІНЖИНІРИНГ».

Станом на 20 вересня 2016 року розроблено Технічне рішення для виконання робіт та подано на узгодження до Державної інспекції ядерного регулювання України. Здійснюються заходи щодо підготовки майданчика для роботи. Початок польових робіт з вилучення радіоактивних відходів заплановано на кінець вересня 2016 року.
Очікувані результати реалізації проекту: створить можливість для української влади вирішити проблему утримання та ліквідації могильників радіоактивних відходів за допомогою країн-членів НАТО; забезпечить реабілітацію територій, на яких розташовані радіоактивні відходи та перезахоронення радіоактивних відходів, які утворилися в результаті військових програм Збройних Сил колишнього СРСР;
усуне загрозу поширення цих радіоактивних матеріалів, а також зменшить негативний вплив радіоактивних відходів на навколишнє середовище та покращить радіаційну безпеку населення;
знизить ризик потрапляння радіоактивних джерел в незаконний оборот; знизить рівень соціальної напруженості у відповідних регіонах, що пов'язано з розташуванням існуючих могильників радіоактивних відходів.

Учасники брифінгу:
1. Доктор Фредерік Пежо (Dr Frederiс Peugeot), Керівник секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA).
2. Том Ван Бенеден (Тоm Van Beneden), Менеджер проекту Трастового Фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA).
3. Марк Опгенорт, заступник Директора офісу зв’язку НАТО в Україні.
4. Полковник Hорберт Гесс (Norbert Hess), Аташе з питань оборони Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні (підтверджується).
5. Любов Зінкевич, Начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами ДАЗВ України.
6. Ігор Бутуленко, Начальник служби РХБ захисту та екологічної безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України.
7. Ростислав Марайкін, Генеральний директор ТОВ «НТ-ІНЖИНІРИНГ».
8. Василь Литвинчук, Керівник Oфісу Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні.
9. Юрій Гнилицький, Керівник проекту Трастового Фонду із захоронення радіоактивних відходів в Україні.

Контактні особи по зв’язках з пресою:
мед проект – Сергій Кириленко 281 08 38, 050 947 0852, press@dsvv.gov.ua
РАВ проект – Юрій Гнилицький 067 261 3612, ukraine.nspa.office-raw@nloukraine.org

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію