ВСІ НОВИНИ

Уряд України підтримав пропозиції учасників круглого столу «30 років об'єкта «Укриття» — 30 років подвигу»

Уряд України підтримав пропозиції учасників круглого столу «30 років об'єкта «Укриття» — 30 років подвигу» — про це Чорнобильську АЕС повідомив Голова Державного агентства з управління зоною відчуження (далі: ДАЗВ) Віталій Петрук. У офіційному листі зазначено, що 29 грудня 2016 року Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав доручення № 48060/1/1-16 щодо звернення учасників круглого столу «30 років об'єкта «Укриття» — 30 років подвигу», який відбувся 7 листопада 2016 року на Чорнобильській АЕС до Голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича.

Детальніше

На території зони відчуження затримано порушників вимог режиму радіаційної безпеки

Минулими вихідними під час патрулювання території в районі відселеного села Мартиновичі працівники Відділу поліції зони Чорнобильської АЕС спільно зі співробітниками Відділу прикордонної служби «Млачівка» затримали шістьох громадян України (п’ятеро осіб – кияни, одна особа – з Рівненської області), які незаконно проникли на територію зони відчуження поза контрольно-пропускними пунктами.

Детальніше

Про вжиття заходів щодо ліквідації джерел сказу на території зони відчуження

У зв'язку з виявленням випадків захворювання тварин на сказ на території контрольно-пропускного пункту «Бенівка», з метою ліквідації загрози поширення захворювань на сказ на території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, з 23 грудня 2016 року територію КПП «Бенівка» з прилеглими до нього лісовими масивами в радіусі 10 км оголошено неблагополучними щодо сказу тварин та введено карантинні обмеження, які поширюються на колишні населенні пункти: Речиця, Нова Красниця, Буряківка, Чистогалівка, Прип’ять, Зимовище, Красне, Усів та до кордону з Республікою Білорусь.

Детальніше

Чорнобильська АЕС бере участь у новому проекті Європейської Комісії

Європейська Комісія підписала сервісний контракт з компанією IDOM Consulting, Engineering and Architecture S.A.U. (Іспанія), яка є лідером у консорціумі з іншою іспанською компанією «GRUPPO DOMINGUIS» і українським Інститутом підтримки експлуатації АЕС (ІПЕ АЕС), за проектом «Вдосконалення національної системи підготовки персоналу у сфері поводження з РАВ, зняття з експлуатації та реабілітації територій».

Детальніше

Очищення автомобільних доріг у зоні відчуження

Шляхова дільниця Відділення ремонтно-будівельних робіт ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» інформує, що 13 січня 2017 року для очищення доріг зони відчуження від снігу та посипання дорожнього покриття піскосумішшю було задіяно десять одиниць спецтехніки, а саме: дві комбіновані дорожні машини, два трактори ЮМЗ, два екскаватори, два навантажувачі, бульдозер Т-130 та автогрейдер.

Детальніше

Голова ДАЗВ провів зустріч із представниками китайської знімальної групи Shanghai Media Group

Члени знімальної групи Shanghai Media Group (Китай) поспілкувались з Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталієм Петруком про основні завдання агентства на 2017 рік, зокрема про реалізацію Стратегії перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та реорганізацію зони відчуження в частині створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника і будівництва парку сонячної енергії. Відзнятий матеріал найімовірніше можна буде побачити у лютому 2017 року.

Рятувальники зони відчуження вдосконалюють свою майстерність

Проведення постійних занять з особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів є обов’язковою частиною системи підготовки рятувальників до гасіння пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у радіоактивно забрудненому середовищі.

Детальніше

В Мінприроди обговорили з профільними експертами проект Стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та відродження територій

10 січня 2017 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулось засідання міжвідомчої робочої групи та круглого столу з розробки проекту Стратегії подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та відродження територій. Засідання проходило під головуванням Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука за участю заступника Міністра екології та природних ресурсів Віктора Вакараша, представників профільних міністерств, відомств та науковців.

Детальніше

ДИКИЙ СВІТ ЗОНИ ВІДЧУЖЕННЯ - ЯК ОБ'ЄКТ ДЛЯ ЗЙОМОК НАУКОВО-ПОПУЛЯРНИХ ФІЛЬМІВ

Денис Вишневський, начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу

ДСП «Екоцентр»

Через 30 років після Чорнобильської катастрофи, фактично в зоні радіаційної аварії, спонтанно сформувався природний заповідник, резерват дикої фауни і флори. Цей феномен представляє інтерес не лише для науковців, а й для людей мистецтва. Парадоксальна комбінація явищ, яким, здавалося б, немає місця в реальному житті, а тільки в уяві письменників-фантастів: мальовничі ландшафти, де рівень радіації перевищує нормальний в десятки і сотні разів; великі хижаки – рисі і вовки – ходять по вулицях покинутого міста; табуни диких коней пасуться на місці колгоспних полів, серед руїн агрокомплексів, – спонукає бажання сценаристів, режисерів, продюсерів та операторів відкрити цей дивовижний світ широкому колу глядачів.

Детальніше

Помер український фізик, який був одним із керівників ліквідації Чорнобильської катастрофи, Ілля Ліхтарьов

14 січня 2017 року, на 82 році, пішов з життя Ілля Аронович Ліхтарьов — доктор фізико-математичних наук, професор, генеральний директор «Науково-дослідного інституту радіаційного захисту» Академії технологічних наук України, голова комісії з питань гігієнічного регламентування та нормування радіоактивних речовин та радіаційного фактора комітету Міністерства охорони здоров'я України з питань гігієнічного регламентування.

Детальніше

Про порушення вимог режиму радіаційної безпеки у зоні відчуження

Відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення регламентується Законом України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Порядком відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення.

Детальніше

На території зони відчуження виявлено та вилучено снігохід

10 січня до чергової частини Відділу поліції зони Чорнобильської АЕС надійшло повідомлення про те, що біля відселеного села Чапаєвка зі сторони Республіки Білорусь спостерігаються сліди снігохода.

Детальніше

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

    Тел./факс: (044) 594-82-42 dazv@dazv.gov.ua

    Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію Повідом про корупцію