ВСІ НОВИНИ

22 квітня в зону відчуження відбувся прес-тур присвячений 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи

22 квітня, з нагоди вшанування у 2016 році 30-тої роковини Чорнобильської катастрофи, Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) спільно з ДП «Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» організувало прес-тур для представників вітчизняних та закордонних ЗМІ.

Мета прес-туру - ознайомлення журналістів з роботою підприємств зони відчуження, реалізацією міжнародних проектів, перспективами реформування зони відчуження.

На початку заходу відбувся брифінг Голови ДАЗВ Віталія Петрука. "На засіданні Уряду Міністром екології буде презентована Концепція реформування зони відчуження. Це буде орієнтовно після Великодня", - сказав В. Петрук. "Ми будемо розвивати напрямок відвідування зони відчуження з залученням приватного капіталу", - додав він.

Також у планах Держагентства надання території статусу зони спеціального промислового використання.

"Це дасть можливість розвивати альтернативну енергетику на більш забруднених землях - це вітрова та сонячна енергетика... Інша частина території стане заповідником, якщо буде прийнято таке рішення", - зазначив Петрук.

Він також додав, що держава і надалі буде забезпечувати нерозповсюдження радіонуклідів за межі зони відчуження, для інших напрямків діяльності знадобляться додаткові інвестиції.

Побували журналісти на оглядовому майданчику об’єкта «Укриття», ознайомилися з ходом будівництва нового безпечного конфайнмента, де мали можливість переконатися в масштабі робіт, що виконуються.

Про хід робіт на сховищі відпрацьованого ядерного палива сухого типу № 2 (СВЯП-2) розповів заступник керівника проекту Володимир Дуда, який повідомив, що на сьогодні в рамках проекту проводяться будівельно- монтажні роботи, по завершенню яких, заплановані холодні випробування.

По завершенню огляду виробничих майданчиків на запитання журналістів щодо подальшого функціонування ЧАЕС відповів технічний директор (-головний інженер) ДСП “Чорнобильська АЕС” Андрій Білик.

Наприкінці прес-туру відвідувачі побували в м. Прип’ять, де мали можливість побачити , як змінилося місто за 30 років без життєдіяльності людини.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію