ВСІ НОВИНИ

22 травня - Міжнародний день біорізноманіття

22 травня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародним днем біологічного різноманіття, щоб привернути увагу громадськості до проблеми збереження екосистем.

На думку науковців, одним із дієвих інструментів, які сприяють збереженню біорізноманіття, є створення природоохоронних територій. Яскравим підтвердженням цього є Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, де існують унікальна флора і фауна, що відродилися після аварії на ЧАЕС та зменшення антропогенного впливу на навколишнє середовище.

За інформацією Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника на заповідній території науковці зафіксували понад 300 видів хребетних тварин, з яких 75 занесені до Червоної книги України. Ще 14 видів фауни занесено до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи. Серед них – вечірниця мала, річкова видра, рись звичайна, норка європейська, бобер європейський, деркач, тритон гребенястий та ін.

46 видів флори занесені до Червоної книги України. Також, п'ять видів рослин - верблюдка гісополиста, смілка литовська, козельці українські, зіномать Ліндемана і щавель український, які зафіксовано на території Заповідника, занесені до Європейського червоного списку.

У Міжнародний день біологічного різноманіття хочемо привітати усіх працівників та науковців об’єктів природно-заповідного фонду та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, які відповідають за збереження живого світу Чорнобильського заповідника.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію