ВСІ НОВИНИ

Міжвідомча робоча група розпочала роботу над пілотним проектом Програми амністії покинутих ВДІВ у Дніпропетровській області

У ході установчої наради міжвідомчої робочої групи за проектом «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія про Програму амністії покинутих джерел іонізуючого випромінювання» у місті Дніпро фахівці презентували адміністрації Дніпропетровської області проект «Процедури комунікації і поводження з виявленими ДІВ із зазначенням механізму координації і взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері поводження з ДІВ» (Процедура) комунікації та обговорили участь місцевих органів влади й профільних підприємств у реалізації проекту.

«Покинуті джерела іонізуючого випромінювання становлять реальну небезпеку життю і здоров'ю людей, адже ідентифікувати їх без спеціального обладнання практичного неможливо. Перед командою проекту стоять завдання виявлення, локалізації та безпечного зберігання цих джерел. Для їх ефективного виконання необхідно провести роз'яснювальну роботу з населенням: пояснити всі небезпеки покинутих ДІВ та механізм їх добровільної здачі», – розповідає головний спеціаліст відділу з міжнародного співробітництва та зв'язків з громадськістю ДАЗВ Віктор Геря.

Окрім комунікації з громадськістю, проект також має забезпечити налагодження ефективної взаємодії всіх профільних підприємств та органів влади у разі виявлення покинутих ДІВ. Так, провівши аналіз «Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, у разі виявлення радіоактивних матеріалів у незаконному обігу», фахівці дійшли висновку, що він потребує актуалізації. У результаті було розроблено проект «Процедури комунікації і поводження з виявленими ДІВ із зазначенням механізму координації і взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері поводження з ДІВ». На черзі – перевірка практичного застосування Порядку та проекту Процедури у пілотному регіоні – Дніпропетровській області.

Дніпропетровська область обрана пілотним майданчиком для проекту, адже є однією з найбільш промислово розвинених в Україні. Тут знаходиться 50 підприємств, що у своїй роботі використовують 1025 ДІВ. За попередніми підрахунками спеціалістів Чорнобильського інституту досліджень і розвитку, на цій території можуть знаходитись понад 100 ДІВ, що перебувають поза межами регуляторного контролю.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію