ВСІ НОВИНИ

На Чорнобильській АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки, яка вивчатиме світовий досвід щодо довготривалого сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива

Протягом тижня технічні фахівці Чорнобильської АЕС разом з експертами ВАО АЕС вивчатимуть накопичений світовий досвід щодо довготривалого сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) та визначатимуть ймовірні ризики та шляхи їх уникнення стосовно майданчика ЧАЕС.

У перший день місії представники станції презентували своє бачення процесу зберігання ВЯП. Зокрема, під час презентації зазначалося, що наразі зберігання ВЯП на промисловому майданчику відбувається у сховищі мокрого типу. Сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) перебуває на етапі будівництва, яке фінансується з Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку.

У роботі місії беруть участь експерти Ігналінської АЕС (Литва), АЕС Пакш (Венгрія), АЕС Doel (Бельгія), Ontario Power Generation (Канада). Всі ці організації мають багаторічний досвід сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

У результаті роботи місії технічної підтримки очікується отримання інформації, яка дозволить звести до мінімуму помилки, пов'язані з довготривалим сухим зберіганням ВЯП, і набути досвіду в зазначеному виді діяльності персоналу ДСП ЧАЕС.

У рамках місії передбачається відвідування експертами проммайданчика станції та ознайомлення зі СВЯП-2.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію