ВСІ НОВИНИ

7 жовтня зону відчуження і Чорнобильску АЕС із робочим візитом відвідав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Міністра супроводжував Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук і генеральний директор Чорнобильскої АЕС Ігор Грамоткін.

В рамках візиту Міністр отримав інформацію за всіма основними проектами, які реалізуються на промисловому майданчику Чорнобильскої АЕС.

У зоні монтажу нового безпечного конфайнменту головний інженер проекту ПЗУ Володимир Каштанов і заступник керівника проекту НБК Віктор Залізецький ознайомили міністра з ходом реалізації проекту зведення НБК і поточним станом об'єкта "Укриття".

Начальник будівельної служби ЧАЕС Віктор Хаврусь ознайомив делегацію з ходом робіт зі створення огороджувального контуру НБК та будівництва торцевих стін Арки.

Окрім того, О.Семерак відвідав завод з переробки рідких радіоактивних відходів і промисловий комплекс із поводження з твердими РАО, а також машинний зал ЧАЕС, де ведуться роботи з демонтажу металоконструкцій і обладнання.

Крім того, Міністр побував на відкритому розподільчому пристрої ЧАЕС для оцінки можливостей максимально ефективного використання магістральних елетромереж високої напруги, зокрема для реалізації проектів альтернативної енергетики. Інформацію на ВРП надав провідний інженер-енергетик Сергій Жовнір.

В ході візиту Остап Семерак висловив упевненість у тому, що зона відчуження має науковий, туристичний і економічний потенціал. Тридцятикілометрова зона може стати економічно самостійною та інвестиційно привабливою територією, і одна з причин цього в тому, що на цій території сконцентрована велика кількість людей, що мають унікальний досвід в енергетиці, професіоналів високої кваліфікації.

"Чорнобильська АЕС і люди, які працювали і працюють на цій станції – це найбільше багатство, саме для них ми і започатковуємо ці зміни в зоні відчуження. Трансформуючи зону відчуження та ЧАЕС, ми розуміємо, що саме ці люди повинні отримати від змін максимальну користь. Вони повинні розуміти, де вони будуть працювати, як вони будуть заробляти, які перспективи їх сімей, їх дітей. І в першу чергу, ми плануємо створювати нові робочі місця саме для енергетиків.

Хотілося б, що би всі, хто якось пов'язаний з ЧАЕС розуміли: люди, які працювали над зведенням Арки, зробили свою роботу вчасно, якісно, на найвищому рівні стандартів і вони готові продовжувати цю роботу, щоб мінімізувати будь-який рівень загрози безпеки і зробити все можливе, щоби ставлення до зони відчуження змінювалося, а її землі поверталися в господарську діяльність.

Нарешті, я хотів би зазначити, що майбутнє насування Арки не є крапкою. Це всього лише початок наступного етапу і далі передбачається ще дуже багато роботи", - зазначив міністр.

ДОВІДКА:
2 червня 2016 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні президентський законопроект № 4437, який регулює діяльність у зоні відчуження. Внесення змін до законодавства України дає можливість врегулювати питання розпорядження землями державної власності в зоні відчуження і видачі дозволів на спеціальне водокористування водних об'єктів в такій зоні центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.
Крім того, даний закон дозволяє почати проведення наукових досліджень на території, що зазнала забруднення, і регулює містобудівну та архітектурну діяльність в зоні відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію