ВСІ НОВИНИ

Аналіз радіаційного стану у зоні відчуження під час червневої пожежі підтвердив точність оперативної інформації

Після нещодавньої пожежі у зоні відчуження фахівці ДСП «Екоцентр» проаналізували всю отриману впродовж 5 – 8 червня інформацію про радіаційний стан у зоні відчуження. Результати проведеного аналізу свідчать про достовірність попередньо опублікованих даних.

«Під час лісових пожеж у зоні відчуження ми велику увагу приділяємо максимально швидкому та точному інформуванню громадськості про радіаційний стан у зоні відчуження. За попередніми даними, під час пожеж 5 – 8 червня перевищень контрольних рівнів забруднення зафіксовано не було. Зараз аналітичні матеріали фахівців ДСП «Екоцентр» це підтверджують», –підкреслює Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Нагадуємо, що 5 червня о 10:10 на території зони відчуження було виявлено загоряння. До гасіння пожежі одразу було залучено 25 одиниць техніки та 138 осіб. Загасити пожежу вдалося 7 червня о 17:50. 8 червня о 13:09 було зафіксовано новий осередок загоряння в районі села Копачі, а вже о 16:60 цю пожежу було ліквідовано. Під час пожеж працівники ДСП «Екоцентр» здійснювали радіаційно-дозиметричний контроль персоналу та моніторинг радіаційної ситуації у зоні відчуження.

Радіаційний фон контролюється автоматизованою системою контролю радіаційного стану (АСКРС), яка в режимі надзвичайної ситуації щохвилини надає дані про потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання з 39 пунктів контролю. Заміри вмісту радіонуклідів у повітрі здійснювалися на тих же 39 пунктах по всій території зони відчуження, а також додатково – на лінії вогню оперативними групами з мобільними аспіраційними пристроями. Усі дані, отримані впродовж 4 днів пожежі, були проаналізовані фахівцями ДСП «Екоцентр».

«За результатами аналізу, ми визначили, що під час пожежі контрольні рівні потужності еквівалентної дози у зоні відчуження перевищені не були. На лінії вогню спостерігалося підвищення об’ємної активності радіонуклідів, проте вже до 8 червня радіаційна ситуація стабілізувалася. На межі зони відчуження контрольні рівні і період пожежі перевищені не були. Таким чином, зона відчуження виконала свою буферну роль у захисті від розповсюдження радіоактивних речовин повітряним шляхом», – розповідає генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Фахівці ДСП «Екоцентр» також відслідковували дози зовнішнього та внутрішнього опромінення задіяних у гасінні пожежників. На контрольно-пропускному пункті «Лелів» було посилено радіаційно-дозиметричний контроль та проведено лабораторні дослідження засобів індивідуального захисту органів дихання персоналу.

«Максимальні значення дози зовнішнього опромінення становили 1,5% від контрольних рівнів. Перевищень контрольного рівня вмісту 137Cs в організмі рятувальників виявлено не було. Зафіксовано було лише поверхневе забруднення спецодягу, який було направлено на дезактивацію», – зазначає Сергій Кірєєв.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію