ВСІ НОВИНИ

«Чорнобиль – Фукусіма: діалог продовжується»

Напередодні 30-річниці аварії на Чорнобильській АЕС Віталій Петрук, Голова агентства з управління зоною відчуження, зустрівся з делегацією Парламенту Японії на чолі з паном Терухіко Машико, який представляє округ Фукусіма в Палаті радників.

Японську сторону цікавив прогрес України в пом'якшенні психологічної травми внаслідок аварії, результати заходів щодо соціальної підтримки населення, хід будівництва об'єктів, які мають на меті безпеку населення.

Досвід України корисний Японії у зв'язку з Національним проектом «Відродження Фукусіми». Японську сторону зацікавила позиція України по створенню сховищ для довгоіснуючих радіоактивних відходів у глибоких геологічних структурах.

Голова Агентства розповів, що за тридцять минулих років прийшло розуміння, що частину території зони відчуження неможливо повернути для проживання населення. Її передбачається використовувати з метою безпечного зберігання радіоактивних відходів, утворених самою аварією, де буде тимчасово зберігатися відпрацьоване ядерне паливо, вивантажене з реакторів Чорнобильської АЕС. Тут розташований об'єкт «Укриття» і захисна споруда - новий безпечний конфайнмент. Тут же передбачається розміщення об'єктів альтернативної енергетики, що не мають негативного впливу на навколишнє середовище.

Зона спеціального промислового використання, статус якої передбачається закріпити законодавчо, буде межувати з територією Біосферного заповідника, запроектованого на решті території зони відчуження. Ця частина території виконує бар'єрну функцію.

На території зони відчуження існує кілька перспективних майданчиків для створення підземних сховищ радіоактивних відходів у стійких геологічних формаціях. Віталій Петрук заявив про необхідність розпочати роботи з дослідження геологічних структур для безпечного зберігання в майбутньому високоактивних відходів. Нині ці відходи, утворені вибухом, перебувають на поверхні. Закон вимагає захоронювати такі відходи в глибинних підземних сховищах. Аналогічне завдання стоїть і перед Урядом Японії.

Обговорювалися проблеми соціальної підтримки населення районів, що постраждали від аварії, та можливості спільних наукових досліджень на території зони відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію