ВСІ НОВИНИ

Чорнобильський заповідник спільно з Київським зоопарком вивчають диких коней Пржевальського у зоні відчуження

Науковці Чорнобильського заповідника спільно з фахівцями Київського зоопарку здійснили чергову експедицію із дослідження популяції коней Пржевальського у зоні відчуження. Зокрема, вони оцінили чисельність тварин, а також продовжили вивчати їх спосіб життя, маршрути пересування, те, як ці коні призвичаїлись до покинутих людиною територій.

«Дослідження коней Пржевальського у зоні відчуження триває вже багато років, адже це єдина повністю дика їх популяція. На сьогодні їх чисельність тут становить понад 100 особин. Деякі навіть уже перебралися на білоруську частину зони», - коментують фахівці Чорнобильського заповідника.

Під час своїх досліджень науковці використовують фотопастки, дрони, а також шукають сліди тварин у ході експедицій. Вони картують місця перебування коней, спостерігають за їхньою поведінкою.

Як зазначили у Київському зоопарку, найдивовижніше те, що дикий кінь – тварина відкритого простору, активно використовує покинуті населені пункти та будівлі, а ще проводить все більше часу в закритих лісових масивах. Так, на наших очах змінюється поведінка.

Довідково:
Кінь Пржевальського – єдиний вид дикого коня, що існує сьогодні. У природному середовищі був винищений людиною у ХХ столітті, занесений до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом «на межі зникнення». В Україні кінь Пржевальського населяє біосферний заповідник «Асканія-Нова» та зону відчуження, куди його завезли у 1998 році.

Фото Чорнобильського заповідника та Київського зоопарку

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію