ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ звернувся до МВС з ініціативою спільно розробити законопроект щодо посилення покарання за порушення правил відвідування зони відчуження

З метою зниження кількості нелегальних відвідувань зони відчуження Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) ініціювало внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення покарання за правопорушення, передбачене статтею 46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення».

«Ми докладаємо чимало зусиль щодо інформування громадськості про те, що нелегальне перебування у зоні відчуження може призвести до опромінення вище допустимих нормативів. І більшість людей про це знає. Однак ми бачимо, що так звані «сталкери» і досі шукають у зоні відчуження адреналін. Діюча на сьогодні система покарання за порушення правового режиму не зупиняє правопорушників», – наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук та пояснює, що нелегальні відвідувачі, окрім порушення законодавства України, демонструють негативні приклади іншим, піддають себе радіоактивному переопроміненню, до того ж існує ризик винесення радіоактивних матеріалів за межі зони відчуження.

Також, за словами фахівців ДСП «Екоцентр», правопорушники можуть отримати значні дози опромінення і на відносно «чистих» ділянках зони відчуження, або натрапити на хижаків, які потенційно можуть напасти на людину. Тому для безпечного відвідування зони відчуження існують спеціально визначені маршрути і кваліфіковані гіди.

На сьогодні фахівці ДАЗВ розробили та надіслали до Міністерства внутрішніх справ України пропозиції щодо створення спільної робочої групи для розроблення і подання у вищі інстанції відповідного законопроекту.

Довідкова інформація
За скоєння правопорушення, передбаченого Кодексом України про адміністративні правопорушення, на правопорушників накладається штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 гривень) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення, та на посадових осіб – від 25 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425-510 гривень) з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію