ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ презентувало у Сенаті Французької Республіки потенціал зони відчуження для відвідувачів

Під час міжнародного колоквіуму «Зміна призначення постраждалих територій на рекреаційні, інструмент сталого розвитку», який відбувся у Парижі у Сенаті Французької Республіки 26-27 січня, фахівці ДАЗВ розповіли про досвід та плани з організації ознайомчих візитів до зони відчуження, її всесвітньо відомих об’єктів та місць історично-культурної спадщини.

«Зона відчуження – це величезна територія (2600 км2), забруднена трансурановими елементами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. З метою інформування про наслідки найбільшої в світі техногенної катастрофи, прийняте рішення про організацію ознайомчих візитів до зони відчуження. Щороку вона привертає увагу все більшої кількості людей. Так, протягом останніх двох років кількість ознайомчих візитів зросла з 16500 до понад 50000 відвідувачів, а це більше, ніж на 300%! Тому організація безпечного відвідування зони відчуження є одним з пріоритетних напрямів діяльності Агентства», – акцентує увагу Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Українська сторона презентувала міжнародній спільноті місця зони відчуження, які найбільше приваблюють відвідувачів, а також ознайомила з особливостями відвідування цієї території.

За словами фахівців ДАЗВ, відвідувачів зони відчуження цікавлять як технологічні та архітектурні об’єкти, так і особливості її природного середовища. Незважаючи на радіаційне забруднення території, упродовж останніх 30 років у зоні відчуження триває процес відродження природи, що приваблює і водночас дивує людей. Тут можна натрапити на 115 видів рослин та 54 види тварин, що занесені до Червоної книги України. Одним із символів Чорнобильської зони вже стали гігантські соми (до 5 метрів у довжину!), які живуть у водоймі-охолоджувачі ЧАЕС, та місцева «зірка» – лис Семен.

«Для нас важливо забезпечити комфортне та безпечне перебування відвідувачів у зоні відчуження. Для цього ми розробили 11 цікавих та перевірених дозиметристами маршрутів. Найпопулярнішими є поїздки у місто Прип’ять, до нового безпечного конфайменту (НБК) та об’єкта «Чорнобиль-2», що зберігся з часів холодної війни», – зазначає начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю ДАЗВ Катерина Павлова.

Серед планів ДАЗВ – підвищення якості інфраструктури та послуг для відвідувачів. Окрім того, Агентство розглядає можливість поєднання у маршрутах цікавих місць зони відчуження та прилеглих територій, наприклад, екопарку «Медвин». Там відвідувачі після візиту до Чорнобильської зони зможуть прогулятися зоопарком та дендропарком, зайнятися риболовлею, а також придбати екологічно чисті продукти.

Довідкова інформація
Ознайомитись з порядком відвідування зони відчуження та маршрутами можна на нашому сайті: http://dazv.gov.ua/poryadok-vidviduvannya-zoni-vidchuzhennya/skhema-ta-poryadok-organizatsiji-zakhodiv-shchodo-pidgotovki-vidviduvannya-zoni-vidchuzhennya-i-zoni-bezumovnogo-obov-yazkovogo-vidselennya.html

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію