ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ та Держприкордонслужба пройшли навчання з реагування та виявлення «покинутих» джерел іонізуючого випромінювання

За сприяння Офісу радіологічної безпеки Міністерства енергетики США Державне агентство України з управління зоною відчуження, Державна корпорація «УкрДО «Радон» та Державна прикордонна служба України взяли участь у навчаннях за програмою з пошуку, виявлення та поводження з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ).

У рамках програми фахівці ДАЗВ, ДК «УкрДО «Радон», спецкомбінатів корпорації, а також Держприкордонслужби пройшли тренінг за Системою Реалістичного Адаптивного Інтерактивного Навчання «RAILS». Під час навчання за цією системою було відпрацювано різні сценарії пошуку, виявлення та подальшого поводження з «покинутими» ДІВ на інтерактивній моделі-симуляції.

«Агентство активно долучається до роботи над вдосконаленням системи взаємодії з відповідальними органами, що задіяні під час виявлення «покинутих» джерел, і цей тренінг дуже важливий з точки зору практичних навичок спеціалістів. До того ж вони працювали не безпосередньо з ДІВ, а у режимі онлайн при змодельованих обставинах, тож мали змогу відпрацювати порядок дій у такій ситуації без впливу іонізуючого опромінення», - розповідає Голова ДАЗВ, Віталій Петрук.

В Україні діє Програма амністії покинутих ДІВ, згідно з якою громадяни звільняються від адміністративної та кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі таких матеріалів. Відповідні зміни (декриміналізація статті 265 Кримінального кодексу України (ККУ) щодо добровільної здачі радіоактивних матеріалів), з ініціативи ДАЗВ та за підтримки Мінприроди були прийняті Верховною Радою України у жовтні 2016 року.

Зміни до Кримінального кодексу сприяють добровільній здачі, реєстрації їх у державній системі обліку радіоактивних відходів і передачі на безпечне зберігання на спеціалізованих підприємствах.

Після проходження тренінгу всі учасники пройшли тестування за програмою «RAILS» і отримали сертифікати інструкторів, що дасть можливість навчати інших спеціалістів, які працюють на спецкомбінатах корпорації ДК «УкрДО «Радон».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію