ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ та Корейський інститут досліджень атомної енергії співпрацюватимуть у галузі виведення енергоблоків із експлуатації

Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник та Президент Корейського інституту досліджень атомної енергії (KAERI) Парк Вон-Сок підписали Меморандум про технічне співробітництво у галузі досліджень та розробок щодо мирного використання ядерної енергії.

Зокрема, у рамках співробітництва на Чорнобильській АЕС заплановано створення експериментальної установки та проведення випробування технології поводження з радіоактивним бетоном та технології пінної дезактивації металу, що були розроблені KAERI для застосування під час зняття з експлуатації атомних електростанцій.

«Агентство постійно та всебічно підтримує міжнародне співробітництво із партнерськими організаціями, адже об’єднавши найкращі світові технології та практики з досвідом і вміннями персоналу наших підприємств ми зможемо ефективніше реалізувати ті завдання, які стоять перед нами. Зокрема, це зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», - наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.
За словами в.о. Генерального директора ЧАЕС Володимира Пєскова, для ЧАЕС це - можливість випробувати технології, які у майбутньому, можливо, можна буде використати для потреб станції з дезактивації радіоактивно забруднених матеріалів, що утворюються під час зняття ЧАЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Це сприятиме зменшенню обсягів радіоактивних відходів для захоронення і поверненню в господарський обіг цінних матеріалів.

Подальші кроки щодо співпраці передбачають обов'язкове складання програми безпечного виконання робіт, з урахуванням усіх необхідних правил, норм і вимог безпеки та укладення технічних контрактів.

Поштовхом для створення такого проєкту та розроблення програми підготовки технологій зняття атомних станцій з експлуатації стало ухвалення Республікою Корея 5 років тому рішення про зупинку власних АЕС, у яких спливає термін експлуатації.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію