ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ у Швеції поінформувало міжнародних партнерів про ефективне виконання проектів Глобального партнерства у сфері фізичної ядерної та радіаційної безпеки й представило новий проект

За ініціативи шведської організації з радіаційної безпеки (SSM) з 8 по 9 жовтня в м. Стокгольм (Швеція) проходить ІІІ засідання Ініціативи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі ядерної та радіаційної безпеки. Засідання спрямоване на встановлення та подальший розвиток міжнародного співробітництва у цій галузі, а також обмін досвідом з вдосконалення режиму ядерної та радіологічної безпеки між партнерами.

У рамках заходу Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, який очолив українську делегацію, поінформував міжнародних партнерів про ефективне виконання проектів Глобального партнерства у сфері фізичної, ядерної та радіаційної безпеки. Окрім того, від агентства було представлено новий проект з створення «Центру реагування на надзвичайні і кризові ситуації з посиленням на актуальні проблеми та загрози», який забезпечить належне інформування громадськості та ЗМІ у разі виникнення надзвичайних ситуацій у зоні відчуження.

За словами Голови ДАЗВ Віталія Петрука, агентство системно проводить засідання Координаційного комітету донорів з реалізації проектів, що стосуються безпеки поводження з джерелами іонізуючого випромінювання. Зокрема, під час ХІІ-го засідання, яке відбулося у липні цього року, було поінформавано про гарячі випробування на Централізованому сховищі для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ) з метою подальшого введення в експлуатацію. Програма «гярячих випробувань» уже завершена, і наразі готується фінальний звіт.

За підтримки Уряду США через Міністерство енергетики США на Дніпропетровщині успішно реалізовується проект «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія по Програмі амністії покинутих джерел іонізуючого випромінювання». Трастовий фонд НАТО сприяє реалізації проекту з перезахоронення могильника радіоактивних відходів у смт. «Цибулеве» (Кіровоградська обл.).

Під час засідання обговорили основні питання співпраці та намітили нові проекти у сфері фізичної, ядерної та радіаційної безпеки.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію