ВСІ НОВИНИ

ДАЗВ з допомогою ЄС продовжує удосконалювати українську систему поводження з радіоактивними відходами

29 листопада 2018 року відбулось урочисте завершення проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «Підтримка при поводженні з радіоактивними відходами на промисловому комплексі «Вектор» в Україні». Бенефіціаром цього проекту, спрямованого на посилення безпеки при поводженні з усіма видами радіоактивних відходів (РАВ), виступило Державне агентство України з управління зоною відчуження.

«Ми раді повідомити, що ще один проект допомоги ЄС Україні успішно завершився. Його реалізація дозволила удосконалити національну систему поводження з РАВ з урахуванням міжнародно визнаних вимог щодо безпеки людини та навколишнього середовища в цілому», – підкреслює Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Результатом реалізації проекту стало – технічне завдання на проектування Технологічного корпусу з переробки твердих РАВ, звіт з аналізу безпеки об’єкта, звіт з оцінки впливу на довкілля і звіт щодо відповідності санітарним вимогам України. Окрім того, експерти підготували рекомендації та обґрунтування вибору критеріїв приймання відходів на захоронення в СОПСТРВ (спеціально обладнане приповерхневе сховище твердих радіоактивних відходів) та сховища типу ТРВ-1 і ТРВ-2 на основі переоцінки їх безпеки з урахуванням зауважень Держатомрегулювання. Ці кроки підвищать безпеку та економічну ефективність поводження з РАВ в Україні задля досягнення довгострокової мети – остаточного та безпечного їх захоронення.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію