ВСІ НОВИНИ

Демонтаж конструкцій під НБК

На майданчику нового безпечного конфайнменту (НБК) тривають роботи з демонтажу легкої покрівлі машинного залу 4-го енергоблока.

Технологію демонтажу коментує начальник цеху експлуатації об'єкта «Укриття» і НБК ДСП «Чорнобильська АЕС» Сергій Поплигін: «Сама технологія демонтажу, фрагментації і поводження з демонтованим дахом така. Демонтується панель з габаритами 12 метрів на 3 метри. За допомогою крана вона опускається безпосередньо в кузов спеціального автотранспорту. Після цього цей транспорт переміщує панель на майданчик фрагментації на території колишньої зони монтажу НБК, де виконується фрагментація панелей до габаритів, що дозволяють перевозити їх у кузові автомобіля КрАЗ».

Далі видалені з даху фрагменти будуть доставлені до пункту захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».
Ці роботи необхідні для встановлення системи пінного пожежогасіння. Система забезпечить постійний захист від пожежі на даху машзалу розмірами близько 72 метри завдовжки і 53 метри завширшки. Загальна площа, яка може бути погашена – 3800 квадратних метрів.

Кожен піногенератор здатний видавати 6 тисяч літрів на хвилину (100 літрів піни у секунду). Максимальна відстань розпилення піни – до 90 метрів. Загалом система спроектована для гасіння пожежі площею 1000 квадратних метрів не менше, ніж за 15 хвилин.

«У разі виявлення загоряння, система пожежної сигналізації спрямовує сигнал на систему управління пінним пожежогасінням. Розпилення піни буде забезпечуватися трьома піногенератами, встановленими у верхній частині трьох 30-метрових веж. Вежі розміщені уздовж південного боку машзалу. Самі насадки-розпилювачі піногенераторів розташовані в 10 метрах над покрівлею машзалу. Вони можуть рухатися як автоматично, так і завдяки ручному управлінню, у вертикальній і горизонтальній площинах», — розповідає про систему Сергій Поплигін.

Персоналу необхідно виконати демонтаж покрівлі площею понад 1800 квадратних метрів. На сьогодні роботи виконані на 55% — з машинного залу вже демонтовано 31 панель з 57. У середньому нині протягом тижня виконується демонтаж трьох – чотирьох панелей.

За матеріалами сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію