ВСІ НОВИНИ

ДНДУ «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» готує фахівців для атомної енергетики Індонезії

З 22 жовтня по 4 листопада 2017 року старший науковий співробітник Національного агентства з атомної енергії Індонезії доктор Буді Сетіаван пройшов навчання в Державній науково-дослідній установі «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» (ДНДУ «Чорнобильський центр»).

Фахівці ДНДУ «Чорнобильський центр» розробили двотижневу програму тренінг-курсу за темою «Захоронення радіоактивних відходів. Інженерні бар’єри у поводженні з РАВ. Оцінка ризиків. Вимірювання радіонуклідів». До програми увійшли теоретичний курс із замовленої тематики, практичні заняття, відвідування зони відчуження та ДСП «Чорнобильська АЕС».

За словами керівника тренінгу, заступника генерального директора Чорнобильського центру Андрія Максименка, такі тренінг-курси дають можливість нашим фахівцям не лише поділитися своїми знаннями та практичними навичками роботи, але й обмінятися накопиченим досвідом, дізнатися про організаційні, технічні, методичні особливості роботи організацій-партнерів у певних напрямах діяльності.

Цей тренінг-курс продовжив співробітництво ДНДУ «Чорнобильський центр» з Національним агентством з атомної енергії Індонезії, представники якого минулого року пройшли тритижневе навчання за темою «Вимірювання активності радіонуклідів у зразках з використанням спектрометричного та радіометричного обладнання. Моделювання розподілу радіонуклідів у довкіллі. Оцінка ризиків».

Довідкова інформація
У 2015 році американська компанія «Martingale Inc» уклала угоду з «Indonesia Thorium Consortium» про співробітництво у разі можливого будівництва в Індонезії рідкосольового реактора (РСР). З цією метою створено компанію «ThorCon International», яка зайнялася розробленням РСР. Попередній аналіз можливості будівництва «ThorCon» в Індонезії виконали три місцеві державні компанії. Їх висновок: реактор буде безпечним та економічно вигідним, тому Індонезія може розпочати програму заміщення вугільних станцій.

Чи буде використано цю технологію для першої індонезійської атомної станції, залежатиме від регулятора, Національного агентства з атомної енергії Індонезії (BATAN).

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію