ВСІ НОВИНИ

До Дня ліквідатора у Верховній Раді України відкрилася експозиція «Чорнобиль – територія змін»

У центральному холі Верховної Ради України Державне агентство України з управління зоною відчуження представило експозицію «Чорнобиль – територія змін», яка знайомить з процесами перетворення території навколо Чорнобильської АЕС з місця глобальної екологічної катастрофи на територію інновацій, сучасних технологій та відродження дикої природи.

«Головним акцентом виставки є Люди, які щодня працюють над подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи. На сьогодні їх понад 6000. Більше 1000 з них і працюють у зоні відчуження ще з часів аварії і мають статус ліквідаторів. Для України їхній досвід і знання є безцінним науковим надбанням!» - підкреслив на відкритті експозицї Голова ДАЗВ Віталій Віталій Петрук.

Експозиція складається з тематичної фотовиставки та інтерактивної частини, де представлено сьогоднішній стан промислових об’єктів, флори й фауни та сучасних наукових досліджень у зоні відчуження, а також 3D-модель нового безпечного конфайнмента, елементи віртуальної реальності з середини Арки, один з можливих способів процесу демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття» й додаток доповненої реальності «Арка AR». Експозиція діятиме до 21 грудня 2018 року.

У експозиції використані фото Європейського банку реконструкції та розвитку, Міністерства екології та природних ресурсів України, ДСП «Чорнобильська АЕС» і ДНДУ «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології» та українських фотомитців Олександра Сироти, Дмитра Демішева та Дениса Вишневського, а також технічні розробки спеціалістів ДСП «Чорнобильська АЕС».

Захід відбувся за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію