ВСІ НОВИНИ

Дорогі колеги! Шановні співвітчизники!

Сьогодні особлива дата для чорнобильського люду – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

30 листопада 1986 року зруйнований вибухом реактор четвертого енергоблока ЧАЕС був закритий так званим «саркофагом», а 14 грудня цього ж року ЗМІ повідомили про те, що державна комісія прийняла в експлуатацію збудований над пошкодженим реактором комплекс захисних споруд (об’єкт «Укриття»), який на тридцять років мав убезпечити людство від згубного, безконтрольного впливу радіації.

Відтоді усі ліквідатори відзначають дату 14 грудня як світлий день великої перемоги, який дав усім надію на майбутнє, і не має значення, що це свято як день вшанування великого людського подвигу запровадили на державному рівні лише у 2006 році. Чорнобильці все одно відзначали його кожного року, починаючи з 1986-го.

Збудувавши «саркофаг», ми ще протягом трьох десятків років продовжували роботу щодо перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, пліч-о-пліч невпинно йшли до вдосконалення системи його захисту для стабілізації радіаційної ситуації у зоні відчуження. Нині нам це вдалося – за допомогою міжнародної спільноти ми завершуємо будівництво нового безпечного конфайнменту, який убезпечить людство від впливу радіації щонайменше на сто років. В травні 2018 - го плануємо ввести його в експлуатацію Це ще одна наша велика перемога.

Дорогі ліквідатори – і учасники тих буремних подій, і ті, хто долучився до справи ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи пізніше, перейнявши естафету поколінь, і ті, хто сьогодні невтомно працює, продовжуючи нашу спільну благородну справу! Щиро вітаю усіх зі святом 14 грудня – Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС! Бажаю здоров’я, миру, щастя у родинах, міцного добробуту та стабільності у державі. Нехай ваша життєва дорога буде осяяна сонячними променями.

Голова ДАЗВ
Віталій ПЕТРУК

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію