ВСІ НОВИНИ

Дослідна експлуатація інсинератора триває

У м. Чорнобиль триває дослідна експлуатація інсинератора – установки для спалювання радіоактивно забрудненої деревини з лісів зони відчуження.

Для перевірки спроможності інсинератора опалювати частину будівель проведена спільна робота фахівців ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ») та ДСП «Чорнобильський спецкомбінат» з відключення частини системи гарячого водопостачання від основної лінії і підключення до частини тепломережі.

На сьогодні відбувається накопичення інформації за результатами дослідної експлуатації.

Довідка
30 жовтня 2015 року на базі ДСП «ЦППРВ» відбулась офіційна передача міжнародної технічної допомоги в рамках програми дій ІСЯБ 2011: «Оздоровчі та екологічні програми, пов`язані з Чорнобильською зоною відчуження» (проект U6.01e/11 «Поставка і монтаж інсинератора для спалювання деревини» EuropeAid/133103/C/SUP/UA).

Інсинератор – експериментальний завод для спалювання радіаційно-забрудненої деревини, є першим демонстраційним проектом в Україні та, у разі досягнення позитивних результатів екологічно безпечного спалювання радіоактивно-забрудненої деревини, будуть побудовані потужніші заводи.

СКЛАД ІНСИНЕРАТОРА:

• системи подачі деревної тріски та рідкого палива;
• система спалювання і система охолоджування паливного газу;
• система очищення, випуску, моніторингу паливного газу;
• система дренажу золи;
• система контролю і управління, аварійного електропостачання, дистанційна система спостереження за ходом технологічного процесу.

ЕКОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ СПАЛЮВАННЯ:

• система безпилового (сухого) видалення золи з котла та її безпилового кондиціонування;
• концентрація пилу в газах після системи очищення – не більше 5 мг/м3 проти норми 150 мг/м3 в звичайних умовах;
• використання системи вдмухування активованого вугілля та спеціальних рукавних фільтрів.

Одержувана в результаті спалювання теплова енергія використовується для живлення існуючих систем теплопостачання зони відчуження, що значно скорочує використання природного газу (на 100% у літній період та на 15% у опалювальний сезон).

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію