ВСІ НОВИНИ

ДСП «Екоцентр» оперативно виявив у приземному шарі атмосфери ізотоп йоду-131 у безпечних дозах для здоров`я людини та навколишнього середовища

Завдяки безперервному забезпеченню роботи системи радіаційно-екологічного моніторингу зони відчуження радіаційного стану приземного шару атмосфери, а також наявності сучасного обладнання у період 18-27 лютого 2018 року на пунктах спостереження було зафіксовано присутність ізотопу йоду-131 (І-131). За оцінками фахівців ДСП «Екоцентр» об'ємна активність зазначеного ізотопу майже у мільйон разів менша за допустиму концентрацію для населення України та не несе загрози для життя людей та навколишнього середовища.

Інформацію про присутність йоду-131 у приземному шарі атмосфери також підтвердили спостереження фахівців АЕС України, Норвегії та Фінляндії.

«Хочу відмітили професійність й оперативність персоналу Екоцентру та підкреслили важливість наданої допомоги від Європейської Комісії. Сьогодні сучасне тхнічне обладнання прискорює процеси та підвищує якість отримання важливих радіаційно-екологічних показників у зоні відчуження», - акцентує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Довідково:
Ізотоп йоду-131 є бета- і гамма - випромінювачем, з періодом напіврозпаду 8,04 діб. Антропогенними джерелами цього ізотопу можуть бути заводи з переробки опроміненого ядерного палива, АЕС, дослідницькі реактори і ядерні вибухи.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію