ВСІ НОВИНИ

Експерти ДАЗВ у Відні представили досвід України у сфері поводження з радіоактивними відходами

У ході VI наради з розгляду виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим паливом та безпеку поводження з радіоактивними відходами у Відні (Республіка Австрія) відбулась презентація VI Національної доповіді України про виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією за трирічний період. Експерти наголосили на належному виконанні Україною своїх зобов’язань.

«За 3 роки відбувся ряд позитивних зрушень. Особливо хочу відзначити відновлення Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, його цільового використання та накопичувальних характеристик. Це є одним з ключових моментів у виконанні Україною зобов’язань за Об’єднаною конвенцією», – зазначив перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт.

Перший заступник Голови також відзначив кроки України на шляху до введення в експлуатацію надважливих об’єктів промислового майданчика ЧАЕС – нового безпечного конфайнмента та Сховища відпрацьованого ядерного палива № 2. Це ключові об’єкти для переведення об’єкта «Укриття» в екологічно безпечний стан та забезпечення безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС на 100 років.

«Цього року ми плануємо ввести НБК в експлуатацію та перейти до «гарячих» випробувань СВЯП-2», – повідомив Олег Насвіт.

Окрім того, у зоні відчуження реалізується низка проектів щодо підвищення безпеки сховищ «аварійних» РАВ чорнобильського походження та створення інфраструктури поводження з РАВ, що утворюватимуться при знятті 1-3 енергоблоків ЧАЕС з експлуатації. Також тут триває розбудова системи поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання, що зараз зберігаються на спецкомбінатах ДК «УкрДО «Радон». Зокрема, у зоні відчуження споруджено Централізоване сховище для довгострокового зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ЦСВДІВ), куди будуть звезені ВДІВ з усіх діючих спецкомбінатів України. Наразі на ЦСВДІВ тривають «гарячі» випробування, в рамках яких туди вже було перевезено близько 1500 відпрацьованих джерел. Після закінчення випробувань та отримання ліцензії на експлуатацію сховища, першим проектом має стати перевезення 95 000 ВДІВ з Київського спецкомбінату, що буде першим кроком у звільненні Києва від радіоактивних відходів.

«Наш досвід будівництва, введення в експлуатацію та організації технологічного процесу поводження з відпрацьованими джерелами іонізуючого випромінювання цікавий для міжнародної спільноти. Деякі країни вже звернулися до нас з пропозицією обміну практичних досвідом у цій сфері», – підкреслив генеральний директор ДК «УкрДО «Радон» Андрій Бургомістренко.

Фахівці української делегації також відмітили, що важливими для країни залишаються питання спорудження нових сховищ для захоронення та довгосторокового зберігання РАВ (зокрема, осклованих високоактивних РАВ, що повертатимуться з Російської Федерації), а також створення геологічного сховища РАВ. Наразі національна система поводження з РАВ та ВЯП удосконалюється у відповідності до міжнародних стандартів МАГАТЕ.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію