ВСІ НОВИНИ

Експерти МАГАТЕ оцінили систему ЧАЕС з поводження з радіоактивними відходами

24 листопада на ДСП «Чорнобильська АЕС» завершила свою роботу експертна місія МАГАТЕ, спрямована на вдосконалення системи поводження із радіоактивними відходами (РАВ).

За три дні роботи експерти МАГАТЕ провели серію презентацій та нарад, а також відвідали основні об'єкти підприємства, призначені для поводження з РАВ: промисловий комплекс із поводження з РАВ та завод з переробки рідких РАВ.

«Місія покликана проаналізувати об'єкти поводження з РАВ, які вже побудовані на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС», а також ті, що будуть побудовані у майбутньому. Потрібно було розглянути критерії приймання на кожному з цих об'єктів, перевірити їх взаємоузгодженість та дати загальну оцінку ефективності функціонування системи поводження з РАВ на Чорнобильській АЕС», - прокоментував завдання місії начальник відділу інтегрованого поводження з РАВ ДСП «Чорнобильська АЕС» Олексій М’ясников.

«Ми чекаємо від спеціалістів МАГАТЕ їх експертного висновку. Він дасть нам змогу побачити наші об'єкти зі сторони і у подальшому вдосконалити цілу систему, яку вони формують», — зазначив він.

Відомо, що Чорнобильська АЕС є однією із найбільших за кількістю відходів. Вони мають різне походження: одні утворилися у результаті аварії, одні — під час експлуатації ЧАЕС, інші — під час виконання робіт зі зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття».

Відходи відрізняються за фізичними, хімічними, радіологічними та іншими властивостями. Таке різноманіття вимагає різних методів переробки, зберігання і захоронення та диктує необхідність створення широкої інфраструктури поводження з РАВ, роботи над якою все ще тривають.

Важливою частиною місії став також експертний аналіз ризиків при поводженні з РАВ.

24 лисопада на підсумковій нараді експерти представили попередні висновки місії. Остаточні висновки та пропозиції щодо покращення системи поводження з РАВ Чорнобильської АЕС надійдуть до кінця 2017 року.

За матеріалами сайту
ДСП «Чорнобильська АЕС» 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію