ВСІ НОВИНИ

Експерти МАГАТЕ працюють над узагальненням досвіду управління відчуженими територіями

Перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт нещодавно взяв участь у зустрічі експертів МАГАТЕ, що проходила в штаб-квартирі агентства (м. Відень) та була присвячена питанням управління територіями, вилученими із загального користування через Чорнобильську катастрофу.

Під час зустрічі фахівці країн-учасниць обговорили тему радіаційного моніторингу відчужених та відселених територій, а представники від української сторони ознайомили зарубіжних колег з підходами до державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

За результатами заходу було доопрацьовано та підготовлено фінальні версії проектів двох документів МАГАТЕ під назвами: «Радіоекологічний моніторинг відчужених та відселених після Чорнобильської аварії територій» та «Існуючий досвід з управління відчуженими та відселеними територіями», мета яких – узагальнити досвід країн, постраждалих від аварії на ЧАЕС, у сфері подолання наслідків катастрофи.

Після проходження процедури погодження зазначені документи будуть опубліковані МАГАТЕ і розіслані зацікавленим сторонам країн-учасниць.
«Обговорені проблеми та виклики, шо на сьогодні постають в рамках функціонування зони відчуження, є надзвичайно важливими. Отримана в ході зустрічі інформація щодо моніторингу навколишнього середовища та загального управління відселеними територіями буде, безумовно, використана у подальшій роботі ДАЗВ», – відзначив Олег Насвіт, перший заступник Голови ДАЗВ.

На завершення експерти обговорили пріоритетні питання, які необхідно розглянути під час наступних зустрічей, у 2018 році.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію