ВСІ НОВИНИ

Експерти МАГАТЕ та ДАЗВ відреагували на проблему поводження з відходами Придніпровського хімічного заводу та відновлення його територій

Директор відділу ядерного паливного циклу та поводження з відходами МАГАТЕ Крістоф Шері у супроводі спеціалістів Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) з міжнародного співробітництва та поводження з радіоактивними відходами на запрошення Міненерговугілля відвідав Придніпровський хімічний завод (ПХЗ), де сьогодні зберігається велика кількість відходів видобутку та переробки уранових руд. Під час візиту члени делегації провели зустріч з представниками місцевої влади ДП «Бар’єр», яке здійснює поводження з відходами ПХЗ, та ДП «38 відділ інженерно-технічних частин», що охороняє територію заводу.

«За радянських часів на ПХЗ проводилась переробка уранових руд для подальшого виробництва ядерної зброї. Зараз на території підприємства залишилися хвостосховища відходів уранового виробництва та забруднені приміщення цехів. Об’єкти надійно охороняються, однак наразі немає рішень щодо подальшого поводження з накопиченими на заводі відходами та відновлення території», – розповідає начальник управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич.

За попередніми підрахунками експертів Єврокомісії за 44 роки роботи заводу у сховищах накопичилось 42 млн тон відходів. Для порівняння, під новим безпечним конфайнментом над 4 енергоблоком ЧАЕС зараз знаходиться близько 2,5 млн тон радіоактивних відходів.

«Зона відчуження та Придніпровський хімічний завод мають дещо спільне – проблему відновлення забруднених територій. МАГАТЕ звернуло на це увагу і готове забезпечити професійну підтримку Україні у пошуках безпечного та ефективного вирішення питання подальшого поводження з накопиченими на заводі відходами. У тісній співпраці з місцевою владою хвостосховища мають бути надійно захищені та відреставровані відповідно до українських норм радіаційної безпеки та міжнародних рекомендацій», – розповідає начальник відділу з міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю Катерина Павлова.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію