ВСІ НОВИНИ

Експерти підприємств зони відчуження поглиблюють свої знання у сфері геологічного захоронення РАВ

Фахівці підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, взяли участь у регіональному тренінгу-курсу МАГАТЕ щодо фундаментальних основ створення об’єктів захоронення радіоактивних відходів (РАВ). Під час курсу міжнародні експерти ознайомили учасників із рекомендаціями МАГАТЕ щодо розробки дорожньої карти, планування та керування процесами вивчення майданчиків для створення геологічного сховища РАВ, залучення стейкхолдерів і стандартами безпеки подібних об’єктів.

"Наразі агентство працює над удосконаленням законодавства у сфері поводження з РАВ, зокрема – над приведенням класифікації відходів у відповідність до світових стандартів. Удосконалена система виділить такий тип відходів як високоактивні, які потребують захоронення у глибоких геологічних формаціях. Тільки такий тип сховища дозволить надійно захистити від шкідливого впливу цих відходів майбутні покоління. Але створення геологічного сховища – це непростий і довготривалий процес, який вимагає відповідального підходу, тому ми максимально залучаємо міжнародний досвід у цій сфері", – акцентує Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Українські фахівці також представили доповідь-лекцію щодо національного досвіду у напрямі створення сховища РАВ у глибоких геологічних формаціях та національної системи поводження з радіоактивними відходами. Отриманий під час курсу досвід буде використаний агентством у подальшій роботі щодо створення геологічного сховища в Україні.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію