ВСІ НОВИНИ

Експерти України та Японії обговорили перспективи науково-технічної співпраці у зоні відчуження

16 червня 2017 р. відбувся візит до зони відчуження фахівців Японського агентства міжнародного співробітництва (Japan International Cooperation Agency (JICA), яку очолював Президент агентства Шинічі Кітаока.

Візит здійснювався в рамках спільної українсько-японської науково-технічної програми SATREPS та проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій». Основна мета проекту – посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання з метою здійснення нового районування зони відчуження.

Президент JICA Кітаока вперше відвідав Україну та зону відчуження.

У ході візиту японська делегація зустрілась з керівництвом та фахівцями ДСП «Екоцентр».

«Спільна науково-дослідницька діяльність у цьому напрямі – це важливий крок у відносинах між Україною та Японією, який дозволить посилити контроль за рівнем радіації в навколишньому середовищі у зоні відчуження», – зазначив під час зустрічі генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Пан Кітаока висловив свою впевненість у тому, що між країнами закладений глибокий потенціал у співробітництві.

«Наша співпраця дасть можливість отримати нові знання про довгострокову поведінку радіонуклідів у навколишньому середовищі, а також оцінити ефективність технологій з його відновлення шляхом порівняння досліджень у Чорнобилі та Фукусімі», – наголосив Президент JICA.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
          (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію