ВСІ НОВИНИ

Єврокомісія задоволена станом виконання проектів з ядерної безпеки в Україні

Під час засідання наглядової ради для України щодо програм ІСЯБ (Інструменти співпраці у сфері ядерної безпеки в Україні), яке відбулося у Відні під час проведення 60-й сесії Генеральної конференції МАГАТЕ, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук ознайомив представників Європейської комісії про стан виконання проектів, які впроваджуються в рамках національної програми поводження з радіоактивними відходами

Віталій Петрук повідомив: «У нас є позитивні результати щодо виконання багатьох проектів у сфері ядерної безпеки, зокрема проекту «Централізоване сховище для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання». На довгострокове зберігання уже прийнято 135 одиниць відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання, а до кінця цього року заплановано перевезення ще понад 400 одиниць відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання у централізоване сховище».

Успішно завершено проект «Центральна лабораторія характеризації радіоактивних відходів». Під час виконання проекту була побудована центральна лабораторія та встановлено сучасне вимірювальне обладнання для моніторингу радіаційного стану навколишнього середовища та дослідження радіоактивних відходів, що надходять на захоронення. Крім того, була поставлена мобільна лабораторія, яка успішно використовується при польових дослідженнях.

Вагомим досягненням виконання проектів з ядерної безпеки є розробка технічно безпечної та економічно обґрунтованої концепції захоронення РАВ, спрямованої на забезпечення радіологічної безпеки працівників та населення, а також запобігання шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Наступним кроком є впровадження та реалізація проектів щодо розробки плану геологічного захоронення радіоактивних відходів в Україні та проекту технологічного корпусу з переробки радіоактивних відходів на комплексі «Вектор».
За підтримки Європейського Союзу в Україні також реалізовані проекти, які були спрямовані на удосконалення системи класифікації та захоронення радіоактивних відходів в Україні». Напрацювання цих проектів були використані при розробці Державним агентством України з управління зоною відчуження законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами (РАВ)».

Після завершення обговорення проектів щодо поводження з радіоактивними відходами в Україні, представники Європейської комісії висловили підтримку Голові Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталію Петруку та усій команді, яка працює над виконанням проектів, що впроваджуються в рамках програми у сфері ядерної безпеки в Україні.

 

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію