ВСІ НОВИНИ

Фахівці Чорнобильської АЕС освоїли нові методи визначення радіонуклідного складу відходів

Експерти з компанії LOKMIS (Литва) у рамках проекту технічного співробітництва МАГАТЕ UKR9038 провели для фахівців ДСП «Чорнобильська АЕС» тижневий навчальний курс з сучасних методів вимірювання активності альфа-, бета- та гамма радіонуклідів. Особлива увага була зосереджена на мас-спектрометрі Agilent 7500 ICP MS, який використовується вимірювальною водно-радіохімічною лабораторією ЧАЕС.

За словами фахівців ДСП «ЧАЕС», підходи та методи радіохімічного аналізу, пробопідготовки та вимірювання на складному обладнанні постійно вдосконалюються. Такі навчання є важливим як для персоналу лабораторії, так і для ЧАЕС в цілому, адже використання сучасних масспектрометричних методів аналізу дозволяє точніше визначати радіонуклідний склад відходів ЧАЕС, що потребують переробки та захоронення.

Продовження та розширення подібних навчань дозволить фахівцям поглибити знання з практичного використання радіохімії, а також розробляти нові методи й методики виділення та вимірювання радіонуклідів і більш раціонально використовувати увесь комплекс масспектрометричного аналізу.

Довідково:

Масспектрометрія — метод дослідження речовини, що передбачає іонізацію молекул речовини, розділення утворюваних у процесі іонів та їх реєстрацію. Такий метод дозволяє проводити кількісний та якісний аналіз досліджуваної речовини.

За матеріалами ДСП «ЧАЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію