ВСІ НОВИНИ

Фахівці державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф заявили про себе на міжнародному дослідницькому конгресі

Фахівці Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК) на ряду з 400 науковцями із Білорусі, Польщі, Литви, України, Германії, Росії, Швейцарії, Великобританії, Фінляндії взяли участь у VII-му міжнародному конгресі, якій відбувся у вересні 2017 року у м. Варшава (Республіка Польща).

Конгрес зібрав представників переважно гуманітарних дисциплін, які детально розглядали проблему комуністичної спадщини, її впливу на культуру та політику сучасної Білорусі та Центральної і Східної Європи. Учасниками наукового зібрання стали і співробітники ДНЦЗКСТК.

Працівниками ДНЦЗКСТК були представлені доповіді з питань:
наслідків «суцільної» колективізації на Поліссі у повоєнні роки;
українсько-білоруського Полісся за доби Голодомору 1932–1933 рр.;
особливості традиційної культури дрібної шляхти ХІХ – початку ХХ ст. у художній літературі: білорусько-українські паралелі тощо.

У рамках Конгресу відбулася також презентація збірника наукових статей «Чорнобильська аварія і суспільство: 30 років після катастрофи» (Мінськ, 2017). У матеріалах збірника представлений аналіз соціальних наслідків аварії на ЧАЕС. Дослідники з Білорусі, США, Японії, Германії, України, Канади, Польщі і Фінляндії наводять результати дослідження стану здоров’я переселенців і «ліквідаторів» у Білорусі та Україні, аналізують трансформацію традиційної культури у переселенців із Чорнобильської зони відчуження.
Книга адресована історикам, соціологам, медикам й усім, кого цікавлять проблеми наслідків Чорнобильської аварії і радіаційного забруднення взагалі.

Довідково:
Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК) є провідною науково-дослідною установою, що належить до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, діяльність якої спрямована на реалізацію законодавчих актів та державних програм щодо врятування, збереження та охорони національної культурної спадщини територій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію