ВСІ НОВИНИ

Фахівці ДП «ЦОТІЗ» пройшли спільні українсько-американські командно-штабні навчання з реагування на надзвичайні ситуації державного рівня

З 5 по 7 вересня 2017 року в кризовому центрі Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) у м. Київ відбулись спільні Українсько-американські командно-штабні навчання з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом», в яких взяли участь фахівці ДП «Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження» (ДП «ЦОТІЗ»), що належить до сфери управління ДАЗВ.

До участі у навчаннях були залучені представники ДСНС України, Державної інспекції ядерного регулювання України, ДП «НАЕК «Енергоатом», Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів влади України та державних установ (підприємств), Агентства зменшення загрози Міністерства оборони та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США.

Спільні навчання координувались ДСНС України за підтримки експертів Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

Одним з головних завдань організації заходу було підвищення рівня готовності, покращення навичок керівників державних органів для прийняття оперативного рішення під час ліквідації наслідків можливої аварії державного рівня на АЕС, а також вивчення та уточнення існуючих планів, правил і процедур для координації заходів оперативного реагування.

Упродовж трьох днів учасники командно-штабних навчань відпрацьовували три модулі сценарію з реагування на можливу радіаційну аварію на АЕС, зокрема:
реагування на об’єктовому, місцевому та регіональному рівнях;
реагування на державному рівні та першочергові заходи з ліквідації її наслідків;
реагування на державному рівні та довгострокові заходи з ліквідації її наслідків.

Метою тренування був спрощений аналіз радіаційної аварії, при ліквідації якої причетні міністерства та відомства України відіграватимуть ключові ролі та виконуватимуть свої обов’язки, вживаючи заходів з реагування на радіаційну аварію державного рівня. Було також визначено рівень готовності та здатності центральних та місцевих органів виконавчої влади до ліквідації наслідків аварії та взаємодії.

За результатами проведеного навчання фахівці ДП «ЦОТІЗ» надали пропозиції щодо порядку дій при введенні режиму радіаційного захисту на території, забрудненої радіоактивними речовинами, та доцільності ведення повітряної радіаційної розвідки такої території.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію