ВСІ НОВИНИ

Фахівці Лісової Служби США поділилися досвідом інформаційної роботи до виникнення та під час надзвичайних ситуацій

У ході V Національної координаційної наради з удосконалення попередження і безпечного гасіння лісових пожеж у зоні відчуження та комунікацій з громадськістю відбувся тренінг з покращення інформування до та під час надзвичайних ситуацій від PR-фахівців Лісової Служби США. Учасниками наради стали представники прес-служб та інформаційних відділів Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Державного агентства лісових ресурсів України та інших центральних органів виконавчої влади.

Американські фахівці презентували свою систему інформування населення на національному та регіональному рівнях до та під час пожеж. Окрім того, вони поділилися своїм баченням організації процесу інформування під час надзвичайних ситуацій в Україні.

«У США щороку відбувається до п’ятидесяти тисяч пожеж. Причиною виникнення девʼятьох з десяти з них є людський фактор. Тому для нас важливо проводити профілактичну просвітницьку роботу серед населення, щоб мінімізувати ризик виникнення пожеж. Дієвим прикладом організації такої кампанії є «Ведмідь Смокі»: образ ведмедя, що використовується в багатьох видах інформаційних матеріалів служби запобігання пожежам. У рамках кампанії навіть було розроблено окремий інформаційний онлайн-ресурс https://smokeybear.com/en», – розповідає PR-фахівець Лісової Служби США Дженніфер Джонс.

Досвід проведення таких заходів важливий для фахівців ДАЗВ, адже якщо пожежа виникає на прилеглих до зони відчуження землях, вогонь може поширитися на забруднені території. Тому необхідно проводити систематичну просвітницьку роботу серед населення прилеглих районів, а досвід американських колег допоможе агентству ефективніше працювати у цьому напрямі.

«У США існує Національний міжвідомчий центр із запобігання та безпечного гасіння пожеж, що координує роботу всіх підрозділів та організацій рятувальників. Для надання населенню доступу до максимально повної інформації про причини, характер перебігу та наслідки кожної пожежі в США, центр розробив веб-сайт https://inciweb.nwcg.gov/. Мета сайту – надати достовірну інформацію якомога більшій кількості людей у найкоротший термін, тому він оперативно оновлюється спеціалістами», – розповідає фахівець зі зв’язків з громадськістю Лісової Служби США Майкл Вільямс.

Значну увагу західні фахівці звернули на те, що за наявності міжвідомчого координаційного центру кожен комунікаційний підрозділ має відповідати лише за питання, на яких він спеціалізується. Це дозволить уникнути викривлення інформації та досягти максимальної прозорості, адже кожна організація нестиме відповідальність за дані, надані в межах її компетенції.

Україна наразі розглядає можливість створення подібного координаційного органу.

Довідкова інформація
Нарада триває у рамках проекту технічної допомоги Лісової Служби США у триденному форматі та організована Державним агентством України з управління зоною відчуження, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Регіональним Східноєвропейським центром моніторингу пожеж (REEFMC) та Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію