ВСІ НОВИНИ

Фахівці з гасіння лісових пожеж у зоні відчуження пройшли тренінг від Лісової служби США та обговорили можливості організації міжвідомчої взаємодії під час ліквідації пожеж

26 лютого 2018 року спеціалісти Лісової Служби США провели тренінг щодо організації гасіння пожеж та індивідуальної безпеки рятувальників для працівників профільних підприємств зони відчуження. Серед учасників навчань були фахівці лісових пожежних станцій (ЛПС) Державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща», Державного підприємства «ЦОТІЗ» та 11-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Київській області (11-ДПРЗ).

Фахівці Лісової Служби США поділилися власним досвідом підготовки персоналу, попередження, виявлення та гасіння пожеж. Зокрема, велику увагу було приділено питанню організації міжвідомчої взаємодії під час ліквідації лісових пожеж.

«Американський досвід організації взаємодії рятувальників під час гасіння пожеж дуже цікавий для нас, адже у наших планах на 2018 рік - створення постійно діючого міжвідомчого координаційного центру із запобігання і ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій у зоні відчуження. Вказаний центр дозволить покращити комунікацію між підрозділами рятувальників та лісників, а також забезпечити максимально повне та оперативне інформування населення про перебіг та наслідки пожежі», - розповідає Олександр Гавриленко, начальник відділу радіаційної безпеки, охорони праці та цивільного захисту.

Учасники навчань також приділили велику увагу підготовці до пожежонебезпечного періоду 2018 року. Під час тренінгу вони проаналізували досвід гасіння минулих пожеж у зоні відчуження та обговорили можливості удосконалення системи реагування на НС. Зокрема, 2017 року фахівці зони відчуження отримали 5 відеокамер для системи раннього виявлення пожеж, що вже дозволило значно прискорити процес виявлення пожежі та реагування на неї.

Наразі фахівці профільних підприємств вивчають можливість адаптації найкращих практик організації протидії та гасіння лісових пожеж в США до реалій зони відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію