ВСІ НОВИНИ

Глобальний Екологічний Фонд, Екологічна Програма ООН, Мінекології та ДАЗВ провели перший семінар щодо сприяння сталому розвитку у зоні відчуження

18 квітня відбувся перший вступний семінар, у рамках проекту Глобального Екологічного Фонду (GEF) та Екологічної Програми ООН (UNEP) «Збереження, посилення та управління запасами вуглецю та біорізноманіттям з метою сприяння сталому розвитку у Чорнобильській зоні відчуження».

Підтримка розвитку зони відчуження на сьогодні є важливою не лише для України, але і для міжнародної спільноти. Саме тому, співорганізаторами семінару виступили Глобальний Екологічний Фонд (GEF), Екологічна Програма ООН (UNEP), Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство України з управління зоною відчуження.

На відкритті семінару із вступною промовою виступили заступник Міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська, Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук, координатор програм з біорізноманіття (CGIAR/FAO), Регіональний координатор програми ГЕФ в Європі і СНД, відділ впровадження екологічної політики (DEPI) ЮНЕП Марієтта Сакалян, Регіональний координатор, Європейське регіональне бюро ЮНЕП в Європі Махір Алієв, директор Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів України Ігор Іваненко.

Під час виступу голова Державного агентства з управління зоною відчуження розповів про поточні проблеми та завдання управління зоною відчуження.

«За 30 років, що минули з часу аварії, чимало принципових змін відбулося у зоні відчуження: по-перше, відбулося значне поліпшення радіаційної обстановки, що дозволяє здійснювати професійну діяльність з найменшими ризиками для здоров’я на більшій частині території. По-друге, радіоекологічна обстановка прийшла до відносно стабільного, контрольованого і прогнозованого стану. По-третє, знання, отримані у ході наукових досліджень, дозволяють не тільки розуміти процеси і явища, що відбуваються у зоні відчуження, а й складати обґрунтовані рекомендації та прогнози. Унаслідок довгострокового збереження де-факто заповідного режиму зона відчуження набула великого природоохоронного значення, відбулося збагачення флори і фауни”, - наголосив Віталій Петрук.

Прес-секретар

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію