ВСІ НОВИНИ

Голова ДАЗВ наголошує на відновленні цільового використання коштів Фонду поводження з радіоактивними відходами

Під час робочого візиту на Державне спеціалізоване підприємство «Одеський державний міжобласний спеціальний комбінат» (ДСП «Одеський ДМСК») Державної корпорації «Українське державне об’єднання «Радон» (ДК УкрДО «Радон») Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук ознайомився зі станом виробничих об’єктів підприємства: станції дезактивації і радіологічної лабораторії у м. Одеса та пункту зберігання радіоактивних відходів (ПЗРВ) в Іванківському районі Одеської області.

На ПЗРВ були оглянуті майданчики зберігання та сховища радіоактивних відходів (РАВ), зокрема: сховище твердих радіоактивних відходів, законсервовані відсіки сховища з історичними радіоактивними відходами, сховище відпрацьованих високоактивних джерел іонізуючого випромінювання. Було також перевірено стан системи фізичного захисту об’єктів на території ПЗРВ ДСП «Одеський ДМСК».

«Інфраструктура усіх спецкомбінатів ДК УкрДО «Радон» вже тривалий час фінансується за залишковим принципом, тобто виплачується заробітна плата персоналу і сплачуються комунальні послуги. Цього абсолютно недостатньо. Одним з головних наших завданнь є відновлення цільового використання коштів Фонду поводження з радіоактивними відходами», – зауважив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Були обговорені питання про можливість доукомплектування радіологічної лабораторії із залученням коштів донорів у рамках міжнародної технічної допомоги; стан виконання проектів з реконструкції системи фізичного захисту будівлі санперепускника, з облаштуванням радіологічної лабораторії, та необхідність виділення бюджетних коштів на ці роботи.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію