ВСІ НОВИНИ

Голова ДАЗВ обговорив можливість транскордонного співробітництва в рамках виконання міжнародних проектів

Під час розширеного семінару Глобального екологічного фонду (далі - ГЕФ) для країн Східної Європи, що проходив у м. Львів, Голова ДАЗВ Віталій Петрук обговорив можливість наукової співпраці та впровадження міжнародних проектів за підтримки  фонду.

У семінарі взяли участь координатори ГЕФ, представники громадських організацій та агенцій ООН, координатори Конвенцій (UNCBD, UNCCD, UNFCCC, Stockholm Convention on Persistent Organic Pollutant) з одинадцяти країн Східної Європи (Албанії, Болгарії, Боснії та Герцеговини, Хорватії, Грузії, Македонії, Молдови, Чорногорії, Польщі, Румунії, Сербії), що свідчить про підтримку міжнародною спільнотою запровадження реформ екологічної політики в Україні.

Головною метою семінару був обмін досвідом між координаторами проектів ГЕФ з різних країн, обговорення процесу інтеграції в рамках національної політики, оцінка діяльності та реалізації проектів ГЕФ у країнах Східної Європи, а також унікальна можливість дізнатися про нові можливості, політику і процедури ГЕФ.

«Нам важливо налагодити транскордонне співробітництво в рамках виконання міжнародних проектів. Одним із важливих для нас завдань є впровадження проекту за підтримки ГЕФ», - зауважив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Під час семінару учасники ознайомилися з механізмами «прямого доступу» до ресурсів ГЕФ, головна ідея якого полягає в можливості отримання технічної допомоги безпосередньо через акредитовані в Україні агенції-виконавці ГЕФ.

Довідка
Глобальний екологічний фонд - це міжнародна організація, створена в 1991 році в ході підписання резолюції Радою виконавчих директорів Світового банку і відповідними домовленостями між Програмою розвитку ООН (ПРООН) та програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), членами якої є 182 держави, міжнародні інституції, неурядові організації (НУО) і приватні компанії. У 1994 році ГЕФ був реорганізований, вийшов з системи Світового банку та став постійною, окремою установою.

ГЕФ є фінансовим механізмом, що надає гранти для країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою для проектів, пов'язаних з біорізноманіттям, зміною клімату, інтегрованим управлінням водними ресурсами, протистоянням деградації земель, збереженням озонового шару тощо.

Україні ГЕФ надає підтримку у реформуванні екологічного сектору, демонструючи нові світові екологічні стандарти в галузі збереження довкілля, енергоефективності, управління відходами, що є пріоритетним для державної політики та стало основою для розроблення нової національної «розумної» екологічної політики.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію