ВСІ НОВИНИ

Голова ДАЗВ В. Петрук з представниками НАТО в Україні проаналізували стан виконання проекту Трастового фонду НАТО-Україна

11 квітня Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук спільно з генеральним директором ДСП «Чорнобильська АЕС» Ігорем Грамоткіним провели на майданчику ЧАЕС зустріч з головою Представництва НАТО в Україні, директором Офісу зв’язку НАТО Александером Вінніковим та головою наглядової ради ТзОВ «IT Engineering» Віталієм Дем’янюком.

Під час візиту сторони обговорили питання зони відчуження напередодні 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи, проаналізували поточний стан виконання проекту Трастового фонду НАТО-Україна і обговорили можливі напрямки майбутньої співпраці. Голова Представництва НАТО поінформував українських співрозмовників про діяльність і можливості Альянсу в галузі планування використання цивільних служб у надзвичайних ситуаціях. Він також розповів про можливості наукового співробітництва, що надаються програмою НАТО "Наука заради миру і безпеки". Україна проводить найбільше заходів в рамках цього проекту. Голова ДАЗВ В. Петрук супроводжував пана Віннікова під час відвідування основних об'єктів зони відчуження, в тому числі і майданчик будівництва нового безпечного конфайнмента.

Довідково:
NSPA і ДАЗВ співпрацюють в рамках Трастового фонду НАТО-Україна з питань утилізації радіоактивних відходів. Це один з низки проектів під управлінням NSPA, що пов'язані зі "спадщиною" України і створені для допомоги у подоланні наслідків радянських воєнних програм на території держави. В рамках Трастового фонду було проведено радіаційне дослідження місцевості на об'єкті "Вакуленчук" (Житомирська область). Наступний етап передбачає повне вилучення і перевезення радіоактивних відходів до безпечного місця зберігання, а також рекультивацію території.
НАТО має багаторічний досвід підтримки демілітаризації і реформ в Україні, допомоги зі знищення непридатних мін, зброї та боєприпасів, перепідготовки колишніх військовослужбовців; і проведення системних реформ у секторі безпеки і оборони.

Детальніше про Трастовий фонд НАТО-Україна з питань утилізації радіоактивних відходів читайте тут читайте тут www.nato.int

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію