ВСІ НОВИНИ

Голова ДАЗВ взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Екологічний стан та перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження»

27 квітня з нагоди відзначення у 2016 році 30-х роковин Чорнобильської катастрофи проведено засідання круглого столу на тему: «Екологічний стан та перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження».

«Останні 30 років зона відчуження розглядалась як територія трагедії. Ми переходимо до того, що це має бути територія змін. Підготовлена концепція перетворень у зоні відчуження спрямована на те, як найдоцільніше має бути використана ця територія для держави», – зазначив у своєму зверненні до присутніх Голова ДАЗВ.

Також Віталій Петрук зауважив, що створення зони спеціального промислового використання у зоні відчуження дасть можливість унормувати та раціонально удосконалювати інфраструктуру поводження з радіоактивними відходами.

Серед учасників круглого столу, крім науковців, були присутні представники від Міністерства екології та природних ресурсів, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Національної академії аграрних наук України, профільних закладів науки і освіти, громадських організацій тощо.

Під час засідання круглого столу виступили:

ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Бондар О.І. – з доповіддю «Основні напрями інноваційного екологічно безпечного відновлення Чорнобильської зони відчуження»;
генеральний директор ДСП «Екоцентр» Кірєєв С.І. – з доповіддю «Зона відчуження, сучасний стан та перспективи розвитку»;
начальник відділу ліцензування ДСП «Чорнобильська АЕС» Хом’як І.Р. – з доповіддю «Хід робіт по зняттю з експлуатації Чорнобильської АЕС»;
професор кафедри екологічної безпеки Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Антонов А.В. – з доповіддю «Вплив пожеж та вибухів на радіаційно-небезпечних об’єктах на екологічний стан довкілля»;
директор Навчально-наукового інституту екологічного моніторингу та інноваційних технологій Ващенко В.М. – з доповіддю «Екологічна безпека та ризики, пов’язані з осушуванням ставків-охолоджувачів на АЕС»;
начальник лабораторії радіаційних технологій відділу радіаційного захисту ДП «»Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» Полякова І.О. – з доповіддю «Техногенно-екологічна безпека під час зберігання тритієвовмісних радіоактивних відходів».

У ході обговорення теми піднімались актуальні питання, зокрема про:

основні напрями інноваційного екологічно безпечного відновлення Чорнобильської зони відчуження;
перспективи формування об’єктів природно-заповідного фонду в Чорнобильській зоні відчуження;
законодавче та нормативно-правове регулювання екологічної безпеки в зоні відчуження.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію