ВСІ НОВИНИ

Голова Державного агентства України управління зоною відчуження виступив у Верховній Раді України на парламентських слуханнях, присвячених 30-річчю аварії на Чорнобильській АЕС

16 березня 2016 року у Верховній Раді України відбулись парламентські слухання на тему «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи».

Із доповіддю виступив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук. На парламентських слуханнях були присутні народні депутати України, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, представники органів місцевого самоврядування, громадські організації, профільні міжнародні організації, а також спеціалісти від наукових установ.

У своїй доповіді Голова ДАЗВ розповів про хід робіт щодо перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему: завершено перший етап – стабілізація та підходить до завершення другий етап – будівництво Нового безпечного конфайнменту.

Віталій Петрук зазначив, що хоча ми не можемо змінити минуле – адже частина зони, забруднена радіонуклідами плутонію, ніколи не повернеться для проживання населення, проте ми можемо вплинути на майбутнє і використати цю територію з максимальним ефектом, створивши спеціальну зону промислового використання.

Саме тут зберігаються майже всі радіоактивні відходи, що виникли після аварії на ЧАЕС, та будуються сховища для радіоактивних відходів і відпрацьованого ядерного палива. Межі зони спеціального промислового використання, як і сама зона, мають бути чітко визначені законодавчо.

Окрім цього, Голова ДАЗВ відмітив: «Зона відчуження може і повинна стати науковим полігоном для вітчизняних та іноземних науковців. Агентство бере на себе зобов’язання створити комфортні умови для проведення досліджень у зоні відчуження».

Підсумовуючи, Віталій Петрук наголосив, що перед Агентством стоїть низка важливих завдань, зокрема:

- підвищення ефективності діяльності на території зони відчуження та збільшення ефективності використання її існуючої інфраструктури; .
- залучення альтернативних джерел енергії з метою зменшення споживання газу, який витрачається на опалення будівель;
- передача на аутсорсінг деяких видів діяльності;
- ширше впровадження новітніх технологій щодо електронного управління процесами прийняття рішень.


01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію