ВСІ НОВИНИ

Голова Верховної Ради обговорив з послами країн "Великої сімки" питання ядерної безпеки в Україні

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у середу провів зустріч з послами країн "Великої сімки". Сторони обговорили питання забезпечення ядерної безпеки в Україні, а також нинішню політичну ситуацію та хід здійснення реформ у країні.

 

Керівник Парламенту висловив переконання, що ядерна безпека має залишатися серед пріоритетів діяльності української влади.

 

Говорячи про необхідність забезпечення ядерної безпеки України та її приведення у відповідність до світових стандартів, посли країн "Великої сімки" наголосили на необхідності ухвалення законопроектів, що дозволять подолати небажані наслідки дерегуляції у сфері ядерної безпеки, зокрема проекту Закону №2360а "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" щодо ліцензування діяльності у сфері використання ядерної енергії" та проекту Закону №2290а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного нагляду у сфері використання ядерної енергії".

У цьому контексті В. Гройсман повідомив, що вже дав доручення керівництву Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва прискорити роботу над опрацюванням цих законопроектів.

Керівник Парламенту поінформував учасників обговорення, що наступні два тижні є пленарними. "Вважаю, що український Парламент, розуміючи важливість порушеного питання, буде налаштований на розгляд відповідних законопроектів", - заявив він.

Голова Верховної Ради також зауважив, що, незважаючи на складну політичну ситуацію у країні, Парламент минулого пленарного тижня засвідчив свою здатність приймати необхідні рішення. "Маю надію, що ця тенденція залишиться і у прийдешні тижні, - зазначив він. - Альтернативи реформам в Україні немає, і це є абсолютно очевидно", - підкреслив В. Гройсман.

У свою чергу, Посол США в Україні Джеффрі Паятт зазначив, що Україну високо цінують у світі через унікальний історичний досвід подолання Чорнобильської катастрофи та за високий технічний рівень фахівців, які працюють у сфері ядерної безпеки. "Окрім Франції, немає у Європі більш важливої країни з точки зору ядерної енергії", - зазначив Дж. Паятт. Боротьба з бюрократією у цій сфері дозволить Україні продовжити шлях реформування у відповідності до європейських практик, додав він.

Посли країн "Великої сімки" також засвідчили готовність продовжувати підтримку здійсненню реформ в Україні.

За матеріалами веб-сайту
Верховної Ради України
http://www.rada.gov.ua/

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію