ВСІ НОВИНИ

Колегією ДАЗВ схвалено підсумки діяльності підприємств у 2017 році та плани на поточний рік

13 лютого на Чорнобильській АЕС під головуванням Голови ДАЗВ Віталія Петрука відбулося засідання Колегії ДАЗВ (далі – Колегія), на якому було підведено підсумки роботи підприємств зони відчуження у 2017 році. До складу Колегії увійшли керівники підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ.

У засіданні взяли участь Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков, в. о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Яковлєв та представник Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки ЄБРР в Україні Анатолій Славіс.

Звіт про роботу у 2017 році підприємств, що належать до сфери управління ДАЗВ, план роботи і пріоритети діяльності на 2018 рік презентували перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт та заступник Голови ДАЗВ Володимир Фещенко. Про діяльність підприємств та перспективні плани на 2018 рік розповіли в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерій Сейда і генеральний директор ДК «УкрДО «Радон» Андрій Бургомістренко.

Серед головних досягнень підприємств ДАЗВ – прогрес у знятті з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та проведення заходів зі збереження культурно-історичної спадщини в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, а також забезпечення та супровід реалізації проектів міжнародної технічної допомоги Україні в сфері поводження з РАВ.

Зокрема, у 2017 році, за безпосередньої ініціативи та підтримки ДАЗВ, були започатковані три проекти міжнародної допомоги, донорами яких виступили ЄС та США. Реалізація двох з цих проектів спрямована на суттєве зміцнення можливостей бригад аварійного реагування спецпідприємств ДК «УкрДО «Радон». Ще один проект – це виконання робіт за так званою Програмою амністії покинутих радіоактивних джерел.

Під час засідання було також акцентовано увагу на результатах діяльності служби внутрішнього аудиту ДАЗВ.
Підкреслюючи необхідність використання внутрішнього аудиту як засобу для розвитку підприємств зони відчуження, Віталій Петрук нагадав: «Чорнобильська АЕС кожного року проходить перевірку Рахункової палати України. Минулорічна перевірка була особливо показовою, адже, за висновком Рахункової палати, до фінансово-економічної діяльності станції зауважень немає. Це є свідченням надзвичайно високого рівня роботи фінансово-економічних служб ЧАЕС».

Резюмуючи оприлюднену на Колегії інформацію та окреслюючи завдання на 2018 рік, Віталій Петрук зазначив: «На сьогодні безпека – це основна мета, на яку спрямована діяльність підприємств ДАЗВ у зоні відчуження. Радіаційний контроль та моніторинг, поводження з РАВ, зняття ЧАЕС з експлуатації, введення в експлуатацію НБК та СВЯП-2, утримання територій в безпечному санітарному та пожежному стані – виконання усіх цих завдань зменшує ризики поширення радіонуклідів на прилеглі території».

Як акцентував Голова ДАЗВ, одними з пріоритетних завдань на 2018 рік залишаються розбудова необхідної інфраструктури та підтримка безпеки існуючих об'єктів для поводження з РАВ на сучасному рівні, організація заходів безпеки та вдосконалення інфраструктури для відвідувачів зони відчуження, а також впровадження проекту з будівництва парку сонячної енергетики.

Дякуємо за підготовку матеріалу та фото ДСП «Чорнобильська АЕС»

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію