ВСІ НОВИНИ

МАГАТЕ та українські експерти розробляють шляхи вибору майданчика для геологічного сховища РАВ в Україні

Експертна місія МАГАТЕ у рамках національного проекту УКР9038 розробила спільно з ДАЗВ та профільними підприємствами України рекомендації щодо вибору майданчика для геологічного сховища радіоактивних відходів (РАВ). Зокрема, міжнародні експерти спільно з українськими фахівцями розглянули попередню оцінку геологічних умов потенційних майданчиків для сховища у зоні відчуження та підготували проект рекомендацій для України.

«Створення геологічного сховища необхідне Україні для безпечного захоронення високоактивних РАВ. Залучення міжнародного досвіду до процесу створення в Україні геологічного сховища – це гарантія його безпеки і використання найсучасніших підходів та інноваційних технологій ще на стадії вибору майданчика», – акцентує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Експерти також обговорили планування подальших геологічних досліджень кристалічних порід з метою вибору майданчика. Ці роботи мають стати наступним кроком на шляху до створення в Україні геологічного сховища.

У ході роботи місії, експерти відвідали комплекс виробництв «Вектор», ДСП «Чорнобильська АЕС» й оглянули потенційні майданчики для створення геологічного сховища у зоні відчуження.

У заході взяли участь представники МАГАТЕ, ДАЗВ, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Національної академії наук, Державної служби геології та надр, Державної інспекції ядерного регулювання, Державної корпорації «УкрДО «Радон», ДСП «ЦППРВ», ДСП «Екоцентр», ДП НАЕК «Енергоатом».

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42 (приймальня)
          (044) 594-82-45 (канцелярія)

office[]dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію