ВСІ НОВИНИ

Майже рік за переміщенням вовків у зоні відчуження спостерігали за допомогою супутника

Науковці з Джорджтаунського університету США, працівники Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника та фахівці Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр» досліджували вовків за допомогою спеціальних ошийників, які дозволяють заміряти накопичену дозу гамма-випромінювання та щогодинно відстежувати переміщення тварин.

Восени 2016 року американські вчені на території Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника (Республіка Білорусь) надягли на шістьох вовків ошийники. Згодом один з вовків перейшов на українську частину зони відчуження, а в липні цього року – ще двох тварин зафіксували в районі долини річки Прип’ять. Як і було заплановано, у серпні ошийники автоматично відстебнулися.

«У нас були координати, згідно з якими один ошийник лежав просто біля дороги неподалік відселеного села Новошепеличі, а другий – десь у заплаві серед боліт та стариць. Щоб знайти його, довелося залучити квадрокоптер та перейти болото вбрід, по коліно у воді. Обладнання забрали та передали білоруським колегам для аналізу даних з гамма-датчика», - розповідає начальник групи радіаційно-екологічного моніторингу ДСП «Екоцентр» Денис Вишневський.

За словами старшого наукового співробітника Поліського державного радіаційно-екологічного заповідника Валерія Домбровського, дослідження вовка методом радіо- та супутникового спостереження на сьогодні вважається одним із найточніших для оцінки чисельності та щільності популяції цього виду.

За допомогою отриманих координат місцезнаходження вовків спеціальна програма будувала маршрут, що дало можливість науковцям відвідувати місця зупинок тварин. Так вчені з’ясували, що тривалість зупинки вовків не залежить від ймовірності знайти там здобич. Інколи ссавці проводили 12 годин поспіль в одному місці, просто відпочиваючи. І навпаки, вполювавши лося та наївшись, швидко залишали місце обіду, щоб через деякий час повернутися за добавкою.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

office@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію