ВСІ НОВИНИ

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак ознайомився з роботою підприємств зони відчуження та станом виконання міжнародних проектів

24 жовтня 2017 року зону відчуження відвідав з робочим візитом Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак. Разом з Головою Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталієм Петруком та керівниками підприємств відкрив офіс Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, ознайомився з ходом виконання робіт на СВЯП-2 та реконструкцією частини машзалу першої черги ЧАЕС для створення сховища високоактивних радіоактивних відходів.

Під час церемонії відкриття офісу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Міністр висловив сподівання, що створення відповідних умов для роботи колективу заповідника сприятиме систематизації проведення наукових досліджень та експериментів, здійсненню екологічної освітньо-виховної роботи та покращенню співпраці з міжнародними організаціями.

За словами Голови ДАЗВ Віталія Петрука, правова основа діяльності цієї території зрозуміла для європейських країн, що значно спрощує процес проведення міжнародних досліджень, раціонального використання міжнародної науково-технічної допомоги. Та й основну функцію лісогосподарської діяльності – захист населення від виносу радіонуклідів – виконувати легше.

Під час ознайомлення з ходом проведення «холодних» випробувань сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) Міністр зазначив, що для введення його в експлуатацію мають бути проведені, окрім будівельних та технічних робіт, випробування, пов’язані з технологічним процесом. Після успішних випробувань у «холодній» фазі будуть здійснюватися так звані «гарячі» випробування.

Під час візиту Остап Семерак оглянув об’єкти, які користуються популярністю у відвідувачів зони відчуження (місто Прип’ять, заобрійну радіолокаційну станцію Чорнобиль-2), а також ознайомився з постійно діючою виставковою експозицією «Пам'ять про отчий край», створеною фахівцями Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф.

У ході візиту відбулося обговорення сучасного стану справ у зоні відчуження та її майбутнього.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію