ВСІ НОВИНИ

Міжнародні інвестори зацікавлені у будівництві вітрових електростанцій у зоні відчуження

«До заявників на отримання земельних ділянок для встановлення об’єктів альтернативної енергетики долучилися зацікавлені компанії-інвестори з реалізації проектів вітроенергетики у зоні відчуження», - повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук під час конференції Solar Energy Ukraine, що проходила у рамках Тижня альтернативної енергетики.

Територія зони відчуження розташована на тій самій широті, що й Німеччина та Франція, які вже понад 10 років забезпечують частину своїх потреб з енергетики за рахунок альтернативних джерел.
«У зоні відчуження ми активно працюємо над впровадженням процесів з енергоефективності. Одним з перших пілотних проектів є дослідна експлуатація інсинератора – установки для спалювання радіоактивно забрудненої деревини з лісів зони відчуження. Теплова енергія, що отримується від інсинератора, дозволила суттєво зменшити споживання природного газу. Крім того, ДСП «Чорнобильська АЕС» у 2016 році повністю відмовилось від використання газу для опалення приміщень», - зауважив Віталій Петрук.
За його словами, важливим напрямом, якому сьогодні ДАЗВ приділяє значну увагу, є будівництво парків сонячної та вітрової енергетики, що дозволить максимально ефективно використати існуючий потенціал зони відчуження.
Віталій Петрук також акцентував увагу на тому, що розвиток «зелених» технологій у зоні відчуження сприятиме енергетичній незалежності та безпеці, створенню нових робочих місць та сталому розвитку суспільства.

01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26

Тел.: (044) 594-82-42
Факс: (044) 594-82-45

dazv@dazv.gov.ua

Запит на інформацію Альтернативна версія Повідом про корупцію